Gazeteci Pehlivan, Şener’in Yalanını Ortaya Çıkardı

Gazeteci Barış Pehlivan, Abdüllatif Şener’in yalanını ortaya çıkardı. Şener, ikinci turda geçersiz oy kullandığını belirtmişti. Sandıktan geçersiz oy çıkmamış.
Gazeteci Pehlivan, Şener'in Yalanını Ortaya Çıkardı
Gazeteci Barış Pehlivan, Abdüllatif Şener’in ikinci turda geçersiz oy kullandığı yalanını ortaya çıkardı. Şener, ikinci turda geçersiz oy kullandığını beyan etse de sandık tutanağında geçersiz oy çıkmadığı kanıtlandı.
 
Gazeteci Pehlivan, konunun ayrıntılarını şu sözleri ile ifade etti;
 
Şener, Geçersiz Oy Kullandığını Söyledi
Abdüllatif Şener, canlı yayında bize “Cumhurbaşkanlığı seçiminin birinci turunda Sinan Oğan’a oy verdiğini, ikinci turda ise geçersiz oy kullandığını” söylemişti…
 

CHP Müsahidi Şener’i Oy Kullanırken Gördü

“Edindiğim bilgiye göre, Şener oyunu ailesiyle birlikte Ümitköy Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde kullandı. Sandık numarası ise 4090… 4090 numaralı sandıkta görevli CHP müşahidi ile görüştüm. Kendisi Şener’in ikinci turda o sandıkta oy kullandığına tanık olduğunu belirtti. Ve ikinci turdaki o sandıktaki tutanakları inceledim.”
 

Abdüllatif Şener 2. Turda Erdoğan’a Oy Verdi

“Buna göre, o sandıkta toplam 321 seçmen oy kullanmış. Sanıktan 57 oy Recep Tayyip Erdoğan’a, 264 oy ise Kemal Kılıçdaroğlu’na çıkmış. Asıl çarpıcı olan ise şu: Sandıktan hiç geçersiz oy çıkmamış. Yani, Şener iddia ettiği gibi geçersiz oy kullanmamış. O sırada CHP’den istifa ettiği ve ilk turda Sinan Oğan’a oy verdiği düşünülürse, Abdüllatif Şener’in ikinci turda Erdoğan’a oy verdiği kanısı güçleniyor…”
 

Şener’e Mesaj Attım Ancak Ulaşamadım

“Kaldı ki, aynı sandıkta birinci turda çıkan 11 Sinan Oğan oyunun hepsinin Recep Tayyip Erdoğan’a gittiği de gözlemleniyor. Bu son duruma dair Şener’i aradım, mesaj da attım ancak ulaşamadım. İşte Abdüllatif Şener’in oy kullandığı sandığa dair 28 Mayıs tarihli sonuç tutanağı…”
Gazeteci Pehlivan, Şener'in Yalanını Ortaya Çıkardı

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu