Fatura Ödemem Demişti! Kılıçdaroğlu’nun Elektriğini Kestiler

Elektriğe gelen büyük zamlara tepki olarak faturasını ödemeyen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun elektriği kesildi.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun evinin elektriği kesildi. Kılıçdaroğlu, şubat ayında yaptığı bir açıklamada, Erdoğan’ın 31 aralıkta imzaladığı elektrik zammını geri çekmesini istedi. Açıklamasında; “Bugünden itibaren gelecek hiçbir elektrik faturamı ödemeyeceğim” diyen Kılıçdaroğlu, elektrik faturalarını ödememeye başladı.

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kılıçdaroğlu’nun bu kararı üzerine şu açıklamayı yapmıştı:

“Bir siyasi partinin genel başkanı, “Ben elektrik faturasını ödemeyeceğim” diyorsa bu ne anlama gelir? Sen elektrik faturanı ödemediğin zaman yapılacak işlem nedir? Elektriğin kesilmesidir.”

Şubat ayından bu yana elektrik faturası ödemeyen Kılıçdaroğlu yaptığı açıklamada, elektriklerinin kesildiğini belirterek şu ifadelere yer verdi;

“Eşimden az önce haber geldi, bugün elektriğimizi kesmişler. Buna maruz kalan milyonlar için çıktım bu yola. Bu eylemim bir sivil itaatsizlik çağrısı değildir. Bir direniştir. Eylemim ülkenin karanlıkta kalan ailelerine, çocuklarına ses olmak içindir.”

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu