Şanlıurfa’da sanat atölyesi açıldı

Her yaştan vatandaşın zamanını güzel bir şekilde geçirmesini sağlamak amacıyla, Şanlıurfa’daki bir alışveriş merkezinde Sanat Atölyesi açtı.

Şanlıurfa'da sanat atölyesi açıldı

Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Turizm Dairesi Başkanlığı’nın da girişimleriyle hayata geçirilen ‘Sanat Atölyesi’nin açılışı gerçekleştirildi. Açılış kurdelesinin kesilmesinin ardından etkinlik alanına geçen Başkan Beyazgül ve beraberindekiler, Sanat Atölyesi bünyesinde bulunan yağlı boya resim, kara kalem resim, tezhip sanatı, ebru sanatı, ahşap oymacılık, çocuk resim alanı pastel boya, çinicilik, seramik sanatı ve hüsn-i hat sanatlarını dikkatle izledi.

Başkan Beyazgül ve Milletvekili Mehmet Ali Cevheri önlüklerini giyerek ebru ve ahşap oymacılık sanat stantlarının başına geçti. Renkli görüntülere sahne olan sanat atölyesindeki kurslara her yaştan vatandaş katılarak kendine ait bir eser yapabilecek.

Sanat atölyesinde gençlere hizmet verecek yeni bir ortamda, pandemi şartlarına da riayet ederek kültürel etkinliklere devam edeceklerini belirten Başkan Beyazgül, “Sanat sokağı alanlarımızı genişleterek, yeni lokasyonu hizmete açarak sanat ve müziği harmanlayarak hem göze hem de kulağa hitap eden güzellikleri gençler için sunuyoruz.

Kültür ve Turizm Dairesi Başkanlığımız bünyesinde hizmet verecek olan ”Kültür ve Sanat Atölyesi” haftanın her günü sergi ve belirlenen günlerde atölye çalışmalarıyla büyükşehir ile her yerde sanat sloganıyla hayata geçirilmiş ve Şanlıurfa halkının hizmetine sunulmuştur. Diğer yandan tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19 salgını nedeniyle hijyen kuralları düzenlediğimiz etkinliklerde önemli rol oynuyor.

Etkinliklere katılacak çocuk ve gençlerin sağlığı ön planda tutularak gereken tüm tedbirler de hassasiyetle alındı. Maskesi olmayanların alana giremeyeceği gibi HES kodu olmayan da etkinlik alanlarından faydalanamayacak. Her atölye, çalışma öncesi ve sonrası dezenfekte edilecek. Etkinliklerde temizlik, maske ve mesafe kuralından taviz verilmeyecek” dedi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu