GenelYurt

Ekinci’den Viranşehir’e “MEGA” Proje

Başkan Salih Ekinci’nin müjdesini verdiği Millet Bahçesi, halkın öncelikli yaşam ve dinlenme alanı olacak.

Ekinci’den Viranşehir’e “MEGA” Proje

Viranşehir halkı, içinde mesire alanı, çocuk oyun alanları, bisiklet parkuru, koşu ve yürüyüş parkuru ile dinlenme alanlarının yer alacağı Millet Bahçesi’ne kavuşuyor.

Göreve geldiği günden beri verdiği tüm sözleri bir bir yerine getirip, mega projelere imza atan Belediye Başkanı Salih Ekinci, Millet Bahçesi Projesi’nin ihaleye çıkılacağını müjdeledi.

Ekinci’den Viranşehir’e “MEGA” Proje

Başkan Ekinci, 25.03.2021 tarihinde 140 bin metrekare alan üzerine kurulacak olan devasa Millet Bahçesi Projesi tamamlandığında, halkın en gözde buluşma merkezi olacağını belirterek, “Halkımız doğa ile iç içe huzur ve güven içinde aile, eş ve dostlarıyla hoşça vakit geçirebilecekler” dedi.

Ekinci, Viranşehir Curcup Deresi bölgesinde, içinde mesire alanı, çocuk oyun alanları, bisiklet parkuru, koşu ve yürüyüş parkuru ile dinlenme alanlarının yer alacağı projenin 140 dönümlük alana inşa edileceğini bildirdi.

Ekinci’den Viranşehir’e “MEGA” Proje

Başkan Salih Ekinci, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı desteğiyle ilçeye devasa bir yeşil alan kazandıracak olmanın sevinç ve heyecanını yaşadıklarını belirterek, “Bu alanın Millet Bahçesi yapılması ile ilgili Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın Murat Kurum’a durumu iletmiş ve projemizin onayını almıştık. Proje İhalesinin ardından kısa sürede başlayacak çalışmaların ardından ilçemize yakışır güzellikte olacak” dedi.

Millet Bahçesi’nin hayırlı uğurlu olması temennisinde bulunan Başkan Ekinci, şunları kaydetti:

“Millet Bahçesi Projemizin hayata geçmesini sağlayan başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere Bakanımız Sayın Murat Kurum, Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcımız Sayın Fatma Varank’a ve emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum.”

Urfa com

AŞAĞIDAKİ İKONLARA TIKLAYARAK SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZA ULAŞABİLİRSİNİZ.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı