AsayişYurt

Urfa’da Hasta Yakınından Tehdit: Burayı Yakacağım

Urfa’da yakınını yoğun bakıma alınmasının ardından ildeki hastaneye sevkini isteyen şahıs tehdit etti, “Burayı yakacağım”

Şanlıurfa’da sağlıkta şiddetin her geçen gün boyut değiştirdiğine şahit olduğumuz bir olay da Akçakale’de yaşandı. Akçakale’de bir hasta yakanı doktoru CİMER’e şikayet etti.

Burayı Yakacağım, Altını Üstüne Getireceğim

Annesinin Akçakale Devlet Hastanesi’nde değil de Şanlıurfa merkezdeki bir hastaneye sevk edilmesini talep etti. Bunun üzerine hastayı tedavi eden doktorun bu sevki gerçekleştirmemesi üzerine sinirlenen hasta yakını doktoru CİMER’e şikâyet etti. CİMER’deki şikâyetin ayrıntıları kan dondurdu. Hasta yakını CİMER’deki şikâyetinde şu ifadelere yer verdi; “Annem yaklaşık 10 gün önce anjiyo oldu ve fenalaşması nedeniyle 03.06.2021 tarihi saat 02.00 civarında Şanlıurfa Akçakale Devlet Hastanesi Acil servisine başvurduk. Annemin ciğerlerinin su topladığını be yoğun bakım ünitesine alınacağını belirttiler. Şu an kırmızı alanda ve hastamın Şanlıurfa merkeze sevk edilmesini istiyorum. İsmini bilmediğim hekim “Ben 112 değilim ambulans veremem diyor. Hastamın başka bir hastanenin yoğun bakım ünitesine sevk edilmesini istiyorum burayı yakacağım altını üstüne getireceğim. Konunun incelenmesini istiyorum.”

 

Urfa’da Doktor Göçü Böyle Artıyor

Şikayetin iletilmesi üzerine hastayı tedavi eden doktorun Dr. İbrahim Tarımak olduğu öğrenildi. Tarımak, CİMER’e şikayet edildikten sonra sosyal medya hesabı üzerinden açıklamada bulundu. Tarımak yaptığı açıklamada; “Hastası yoğun bakıma yatırılan biri, ilçe hastanesindeki yoğun bakımı beğenmeyip başka yoğun bakıma sevk isterken Cimer üzerinden herkesi alenen tehdit ediyor: BURAYI YAKACAĞIM ALTINI ÜSTÜNE GETİRECEĞİM. Sağlık çalışanlarını tehdit ettiği için hiçbir ceza almayacak. Eğer dayısının oğlu fetöcü olsaydı direkt tutuklanırdı. Doktor göçü böyle böyle artıyor. İşin içinde olmayanlar göç furyasını bilmez ama 10 sene sonra kalifiye hekim bulmak çok zor olacak. Özellere mahkûm olacak halk Neyse. Bizim lügatimizde “önlem almak” diye bir şey yok. Biz günü kurtarırız. Yarını kimse düşünmez. Yarın geldiğinde de herkes ah vah eder. Güzel Anadolu’muzun toprağı “geç kalmakla” mayalanmış” ifadelerine yer verdi.

Şanlıurfa’da Doktor kalmıyor

Durumun sosyal medya hesapları üzerinden yayılmasının ardında Şanlıurfa’da doktor eksikliklerinin, doktorların görev sürelerinin dolmasının ardından tayin istemelerinin sebepleri arasında bu tarz tehdit ve şiddetler yer aldığı belirtildi.

Admin

AŞAĞIDAKİ İKONLARA TIKLAYARAK SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZA ULAŞABİLİRSİNİZ.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı