DEVA Partili Essum Aslan’a ‘Edepsiz’ Çıkışı

DEVA Kurucu Üyesi Essum Aslan, seçim ile ilgili yapılan toplantıda İdris Şahin’in kendisine ‘Edepsiz’ dediğini belirtti…
deva
 

DEVA Partili Essum Aslan’a ‘Edepsiz’ Çıkışı

DEVA Kurucu Üyesi Essum Aslan, seçim ile ilgili yapılan toplantıda İdris Şahin’in kendisine ‘Edepsiz’ dediğini belirtti… WhatsApp’tan ses kaydının yayılması ile birlikte gündeme düşen konu hakkında açıklama yapan İdris Şahin, olayı doğruladı.
 

Babacan Araya Girdi

Tartışmayı doğrulayan İdris Şahin, Ali Babacan’ın duruma müdahale ettiğini belirtti..
 
DEVA Kurucu Üyesi Essum Aslan, İdris Şahin ile olan tartışmasını şu sözlerle anlattı;
 
“Bugün bizim Genel Merkez Yönetim Kurulu toplantımız vardı. Toplantının konusu seçime kadar olan süreç ve bundan sonra yapılacaklarla ilgili toplantımız vardı.
 
Seçim İşleri Başkanı çeşitli bilgiler verdi. Bizim adaylarımızın olduğu illerde CHP’ye olan katkımızın 1 milyon 600 bin seçmen olduğuna dair. Ben o illerle ilgili farklı bilgilere sahiptim. Bu konularla ilgili “Bu açıklamalarınız dayanağı var mı, bilgiye dayalı mı” diye sordum. “Siz o bölgeyi daha iyi bilirsiniz” diye yanıt verdi. Bildiğim şeyler olduğu için size soruyorum deyince sesini yükselterek, genel başkanın da olduğu ortamda, bildiğin soruyu soruyorsan edepsizsin şeklinde insanlığa aykırı, asla kabul edilemeyecek bir cevap aldım. Ben de toplantıdan ayrılmak zorunda kaldım. Gerçekten ilk defa içinde olduğum için utandığım bir süreç yaşıyorum. Ortak akıl, istişare diyoruz biz.”  

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu