GenelGüncelYurt

Urfa Baro Başkanı: Meclis Kapısı Önünde Bekliyoruz

Şanlıurfa Baro Başkanı Abdullah Öncel, Meclis önünde 12 saatlik aralıksız bekleyişlerinin devam ettiğini açıkladı.

 

Baroların bölünmesine yönelik hazırlanan kanun teklifi TBMM Adalet Komisyonu’nda görüşülmeye devam ediyor. İçeriye alınmayan 33 ilden gelen baro başkanları da TBMM Çankaya Kapısı önünde bekliyor.

Meclis kapısı önünde bekleyen başkanlardan biri de Şanlıurfa Baro Başkanı Abdullah Öncel oldu. Öncel, dün akşam (02.10.2020) saat 20.00 saatlerinden beridir meclis kapısı önünde beklediklerini açıkladı. Bugün saat 14.00’da başlayan tasarı görüşmeleri için beklemeye devam edeceklerini açıklayan Öncel, TBMM Çankaya önünde yaptığı yayında şu açıklamalarda bulundu;

 

Meclis Kapısı Önünde Bekliyoruz

Şanlıurfa Barosu Yönetim Kurulu Üyesi Avukt Necati Taş, Avukat Ronahi Paydaş ve Avukat Mehmet Velat İzol ile birlikte meclis kapısı önünde bekliyoruz. 12 saatlik aralıksız bekleyişimiz devam ediyor. Komisyon görüşmeleri sabaha karşı 04.00 gibi sona erdi. Bugün saat 14.00’da tekrardan başlayacak.

 

Şanlıurfa Barosu

 

 

 

Urfa’dan Çok Sayıda Avukat Ankara’ya Geliyor

Şanlıurfa’dan yola çıkıp dayanışma için, destek için gelen çok sayıda meslek arkadaşımız var. Kendilerine baro adına, meslektaşlık adına çok çok teşekkür ediyorum.

 

 

 

Bu Yasa İle Barolar Bölünecek

“Biz daha önce barikatta olduğunu gibi mücadele edeceğimizi, biat etmeyeceğimizi tekrar hatırlatmak istiyoruz. Bu yasanın amacı defaatle ettiğimiz üzere baroların bölünmesini, etkisizleştirilmesini amaçlıyor. Bizler baroların bölünmesi, baroların etkisizleştirilmesi noktasındaki bu yasa tasarısına ilk günden beri karşı çıktık. Direndik. Direnmeye devam edeceğiz. Biz kazanacağız.”

Admin

AŞAĞIDAKİ İKONLARA TIKLAYARAK SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZA ULAŞABİLİRSİNİZ.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı