Büyük Vurgun! Büyükşehir 2 Katı 13 Kata Çıkardı

Büyük vurgun! Büyükşehir belediyesi 2 kat imarlı yapıyı 13 kata çıkardı. Şehir Plancıları Odası Şanlıurfa İl Temsilciliği, alanda keşif yaptı.
buyuksehir 1
Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi’nin 2 kat imarlı olan yapıyı 13 kata çıkardığı belirtildi. Konu, Şehir Plancıları Odası Şanlıurfa İl Temsilciliği, tarafından gündeme getirildi. Oda temsilcileri, söz konusu alanda incelemelerde bulundu. Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;
 
“Dün Karaköprü ilçemiz Alibaba mahallesinin Şanlıurfa Büyükşehir belediyesince ‘kentsel dönüşüm’ ! adı altında betona boğma girişimine, açtığımız davanın keşfine katıldık. Yapılan planla 2 katlı yapılar 13 kata çıkarılıp 3500 ek nüfus getirilmiş!..
 
İlk okul, orta okul, lise alanı yok, sosyal kültürel alanlar yok, pazar alanı yok, teknik alt yapı alanı yok, spor tesis alanı yok, yeterli park yok, eklenmiş herhangi bir donatı alanı da yok!.. Vatandaşımıza reva görülen bu plan kabul edilebilir değil. Böyle bir dönüşümde YOK!
 
Daha önce kazandığımız davalar gibi; şehrimiz için bu davayı da kazanacağımıza ve hukuka inancımız tamdır. İdarecilerimizin şehre yük olacak bu tür yanlışlara imza atmamasını tavsiye ediyoruz. Halkımıza saygıyla duyurulur…”

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu