Erin, Siverek Şehit Ali Öztürk Lisesinde

Vali Erin, Şehit düşen Polis Memuru Ali Öztürk'ün anısına açılan kütüphaneyi ziyaret etti. Erin, şehit annesine plaket verdi.

2015 yılında PKK’lı teröristlerin hain saldırısı sonucu şehit düşen Polis Memuru Ali Öztürk anısına açılan kütüphaneye ziyaret düzenlendi. Yine şehidimizin kendi adını taşıyan okulda kurulan kütüphane, düzenlenen törenle hizmete açıldı.
 
Siverek’teki Şehit Ali Öztürk Anadolu Lisesi’nde düzenlenen açılış törenine, Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, Siverek Kaymakamı Aziz Gölbaşı, İl Emniyet Müdürü Selçuk Doğuş katıldı. Bunların yanısıra, Diyarbakır Emniyet Müdürü Hüseyin Aşkın, İl Milli Eğitim Müdürü Fevzi Kurt, şehidin ailesi, çocukları ve öğrenciler de katılım sağladı.
 

Erin, Şehit Annesine Plaket Verdi

 
Şehidimizin ailesiyle ilgilenen Erin, şehit annesine çiçek ve teşekkür plaketi takdim etti. Törende bir konuşma yapan Vali Abdullah Erin, kütüphanenin yapımında emeği geçen herkese teşekkür etti. Erin, şehitlerin emanetlerine sahip çıkmaya devam edeceklerini ifade etti.
 

Erin: Kutsal Değerlerimize Sahip Çıkalım

 
Erin konuşmasına şu şekilde devam etti:
 
“Şehitlerimizin emanetleri sadece devletin değil, toplumun her bir ferdinin mutlak surette sahip çıkması gereken emanetleridir. Şehidimizin uğruna canını feda ettiği başta ay yıldızlı bayrağımız olmak üzere, kutsal değerlerimize hep birlikte sarılıp, kararlılıkla sahip çıkmamız gerekiyor.”
 
Şehitlik mertebesinin yüceliğine dikkat çeken Erin, şehit ailelerinin yaşadığı zorlu süreçlere dikkat çekti. Erin, “Onlar sabır gösterip, metanetlerini korudular. Bizler de tüm imkânlarımızla onların yanında olduk ve olmaya devam edeceğiz. Allah şehidimizin mekânını cennet etsin. Şehidimizin ismini bu okulda ve kütüphanede yaşatmaya devam ederken, onları yüreğimizde hissetmeye ve yaşatmaya da devam edeceği.” diye konuştu.
Maximum Etüt Merkezi... Bilgi için: 0543 566 08 30

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu