Bu Lokantada Her Şey Çok Ucuz

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde vekillere hizmet veren Türkiye’nin en ucuz lokantasında kebap 18 lira, Urfa ciğer 22 lira…

tbmm lokanta

Türkiye’de enflasyon oranları ile fatura fiyatları, akaryakıt ve gıda fiyatları olmak üzere her kaleme yüklü miktarda zam geldi.

Dışarıda yemek yemenin artık eskisi kadar mümkün olmadığı günümüzde 3 kişilik bir ailenin restoranda 3 porsiyon yemek yemesi en az 300 lira olarak hesaplandı.

Ucuz yemek ucuz ekmek alabilmek için araştırma yapan vatandaşlara Türkiye’nin en ucuz restoranını araştırdık.
Söz konusu restoran vekillere hizmet veren TBMM Eğitim ve Sosyal Tesisleri oldu. Tesisteki yemek fiyatları şaşkınlık yarattı. Şanlıurfa’da porsiyonu 45 liradan başlayan ciğer, TBMM’de vekillere 23 lira olarak sunuluyor.
Dışarıda bir çay içmek isteyen vatandaş 1 bardak çaya 5 lira öderken TBMM’de 1,5 lira.

TBMM’de vekillere hizmet veren lokantadaki yeme içme fiyatlarının enflasyon oranına göre bir hayli düşük olması tepkilere neden oldu. Tepkilerin gündeme düşmesine sebep olan ise TBMM Eğitim ve Sosyal Tesisleri’ne ait olan bir adisyonun ortaya çıkması oldu.

26 Ocak 2022 tarihine ait olan adisyonda yenilen yiyecek ve içeceklerin toplam fiyatı 255,75 kuruş olurken, adisyonda yer alan yiyecek ve içeceklerin adet fiyatları ise şu şekilde;

Çay                         1.50 TL
Soda                       1.50 TL
Kola                        3.75 TL
Çorba                     2.50 TL
Sütlaç                     4 TL
Vişneli Tayfır     6 TL
Kıymalı Pide       12 TL
Adana Kebap     18 TL
Kuzu Şiş               22 TL

tbmm lokanta 2

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu