Büyükşehir Yaptı! Bakan Nebati İstemedi

Büyükşehir, yanlışlıkla iki kavşağa birden Nureddin Nebati isminin astı. Büyükşehir, "bakanımız isminin herhangi bir kavşağa verilmesini istememektedir." dedi.

nebati
Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, yanlışlıkla iki kavşağa birden Nureddin Nebati isminin astı. Büyükşehir, “bakanımız isminin herhangi bir kavşağa verilmesini istememektedir.” dedi.
 
Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, Şanlıurfa’da bulunan bir kavşağa Urfalı Bakan Nureddin Nebati’nin ismini vermek istedi. Yapılan hazırlıkların neticesinde üzerinde “Dr. Nereddin Nebati Köprülü Kavşağı” yazan 2 tabela yapıldı. Bulvarda bulunan 2 köprüye de aynı tabela asıldı.
 
İki köprünün de aynı isimle olduğunu gören vatandaşlar, durumu belediyeye bildirdi. Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, yaptığı incelemelerin ardından yaptığı açıklamada ‘yanlışlık var’ dedi. Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi yaptığı açıklamada;
 
“Hazine ve Maliye Bakanımız, hemşehrimiz Sn. Nurettin Nebati’nin isminin şehrimizde yer alan isimsiz bir kavşağa verilmesi hususu, meclisimizde kararlaştırılmıştı. Mevcut iki kavşaktan isimsiz olan kavşak yerine Sayın Bakanımızın adı sehven ve yanlışlıkla ilk kavşağa asılmıştı.”
 
Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi açıklamalarının devamında Bakan Nebati’nin isminin herhangi bir kavşağa verilmesini istemediğini belirtti. Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;
 
“15 Temmuz” ismi mevcut kavşakta devam edecektir. Fakat bakanımız isminin herhangi bir kavşağa verilmesini istememektedir. Bu nedenle isimsiz kavşağa yeni bir isimlendirme yapılacaktır.
 
15 Temmuz ve Demokrasi Şehitleri bizim en önemli önceliğimizdir. 2016 yılındaki nöbetlerde hemşehrilerimizle beraberdik, bugünde aynı hassasiyetimiz devam etmektedir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur”.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu