Başkan Melik, DEDAŞ’a Tepki Gösterdi

Başkan Abdullah Melik, DEDAŞ’ın günlük 8 saate varan elektrik kesintisi nedeniyle, ciddi bir verim ve kalite kaybı yaşanacağını kaydetti.

abdullah melik

TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası Şanlıurfa Şube Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Melik, elektrik dağıtım şirketi DEDAŞ’ın günlük 8 saate varan elektrik kesintisi nedeniyle, Urfa ve GAP’ın diğer şehirlerinde elektrik ile sulama yapılan milyonlarca dönüm alanda ciddi bir verim ve kalite kaybı yaşanacağını kaydetti.

ŞANLIURFA- Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) Ziraat Mühendisleri Odası Şanlıurfa Şube Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Melik, Şanlıurfa ve Güneydoğu Anadolu Projesi’nin (GAP) diğer kentlerinde  elektrik ile sulama yapılan milyonlarca dönüm ekili arazinin elektrik dağıtım şirketi yüzünden ciddi bir verim ve kalite kaybına uğrayacağını belirtti.

Melik, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamayla Dicle Elektrik Dağıtım A.Ş’ın(DEDAŞ) günlük 8 saate varan elektrik kesintilerine tepki gösterdi.

Melik sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

Basliksiz 6

“DEDAŞ yine sahnede Urfa’da 1,5 milyon dönüm ve GAP’ın diğer kentlerinde de toplam 4 milyon dönüm Pamuk ve Mısır ekili alanlarında günde 4+4=8 saat elektrik kısıtlaması nedeniyle Elektrik ile sulama yapılan alanlarda ciddi bir verim ve kalite kaybı oluşacak. Günahtır günahhh…”

BİHA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu