Bakan Kurum: Asgari Ücretli Eşten Dosttan Borç Alsın

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Kurum, Erdoğan'ın açıkladığı TOKİ projesinde asgari ücretlinin taksitleri nasıl ödeyeceği konusunda fikir verdi.

bakan kurumdan sosyal konut projesi aciklamasi
Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Erdoğan’ın açıkladığı TOKİ projesinde asgari ücretlinin taksitleri nasıl ödeyeceği konusunda fikir verdi.
 
Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, CNN Türk’te Ahmet Hakan’ın canlı yayına katıldı.
 
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, geçtiğimiz günlerde ucuz TOKİ projesini açıkladı. Söz konusu projede ev sahibi olmak isteyen asgari ücretlinin taksitleri nasıl ödeyebileceği merak konusu haline gelmişti.
 

Asgari Ücretli TOKİ Taksitlerini Nasıl Ödeyecek?

Merak konusu haline soru ise asgari ücretlinin hem kira hem de TOKİ taksitini nasıl ödeyeceği oldu. Söz konusu soru Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum’a soruldu. Kurum, yaptığı şaşkınlık yaratan açıklamada; “Eşten dosttan borç alsınlar, ek iş yapsınlar” diyerek şu ifadelere yer verdi;
 
“Asgari ücretliler hem kira hem konut kredisini nasıl ödeyecek?” sorusu üzerine Bakan Kurum şunları söyledi: “5 bin 500 lira alıyor. Hem kira ödeyecek hem konut kredisi taksiti ödeyecek hem de evini geçindirecek… Tabii bunu yapabilmesi için ilave mesai ve kazanç sağlaması gerekiyor. Bunun için vatandaşımız biraz dişini sıkarak, biraz eşinden, dostundan borç alarak, biraz ek mesai yaparak bu bedeli karşılayabilir…”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu