YÖK’te Harran Üniversite İçin Rektör İlanı Yayımladı

Yükseköğretim Kurulu (YÖK), aralarında Harran Üniversitesinin de yer aldığı 9 üniversite için rektör adaylığı başvuru ilanı yayımladı.

Harran Üniversitesi’nin kaç öğrencisi var?

YÖK, aralarında Harran Üniversitesinin de yer aldığı 9 üniversite için rektör adaylığı başvuru ilanı yayımladı.

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) 9 üniversiteye rektör atanacağı bildirildi.

Buna göre, aralarında Harran Üniversitesi’nin bulunduğu Balıkesir Üniversitesi, Bursa Teknik Üniversitesi, Erzurum Teknik Üniversitesi, İstanbul Medeniyet Üniversitesi, Kahramanmaraş İstiklal Üniversitesi, Necmettin Erbakan Üniversitesi, Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi ve Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesine rektör ataması yapılacak.

Cumhurbaşkanlığı kararnamelerinde rektör adayları için belirlenmiş şartları taşıyan adaylar, 18 Kasım günü mesai bitimine kadar YÖK Başkanlığına başvuruda bulunabilecek.

YÖK’ten rektör ilanına ilişkin yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“2547 Sayılı Yükseköğretim Kanunu’nun 703 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile değişik 13. maddesinin (a) fıkrası ve 3 sayılı “Üst Kademe Kamu Yöneticileri ile Kamu Kurum ve Kuruluşlarında Atama Usûllerine Dair Cumhurbaşkanlığı Kararnam​esi” hükümleri ve “Rektör Adayı Olmak İsteyenlerin Başvurusuna İlişkin Usul ve Esaslar” uyarınca Balıkesir Üniversitesi, Bursa Teknik Üniversitesi, Erzurum Teknik Üniversitesi, Harran Üniversitesi, İstanbul Medeniyet Üniversitesi, Kahramanmaraş İstiklal Üniversitesi, Necmettin Erbakan Üniversitesi, Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi ve Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesine​​rektör ataması yapılacaktır.

Yukarıda zikredilen Cumhurbaşkanlığı Kararnamelerinde rektör adayları için belirlenmiş olan şartları taşıyan adaylar aşağıdaki belgelerle 07/11/2022 tarihinden 18/11/2022 Cuma günü mesai saati bitimine kadar Yükseköğretim Kurulu Başkanlığına başvuruda bulunabilirler.

  1. a) Başvuru dilekçesi
  2. b) Nüfus Cüzdanı Fotokopisi
  3. c) Ekte sunulan formatta Rektör Adayı Bilgi Formu
  4. d) Profesör olarak çalışmış veya çalışıyor olduğuna dair belge
  5. e) Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinde bulunan; “Kamuda ve/veya sosyal güvenlik kurumlarına tabi olmak kaydıyla uluslararası kuruluşlar ile özel sektörde veya serbest olarak en az beş yıl çalışmış olmak” şartını sağladığını gösterir belge
  6. f) Bulunduğunuz veya son görev yaptığınız Üniversite/Kurumdan alınan disiplin kaydını da gösteren hizmet döküm belgesi.

Not: Başvurular posta ile Yükseköğretim Kurulu Başkanlığına yapılabileceği gibi, ” rektoraday@yok.gov.tr ” adresine elektronik posta yoluyla da yapılabilir.”

BİHA

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu