GenelGüncelSağlık

Bakan Koca: Virüsün Yayılma Hızı Azalmadı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, korona virüsün yayılma hızının azaldığına dair kanının yanlış olduğunu belirterek, "Bilim, bize yayılma hızının azalmadığını gösteriyor” dedi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, korona virüsün yayılma hızının azaldığına dair kanının yanlış olduğunu belirterek, “Bilim, bize yayılma hızının azalmadığını gösteriyor” dedi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, korona virüsün yayılma hızının azaldığı yönündeki iddialara sosyal medya hesabından yanıt verdi. Bakan Koca, “Virüsün yayılma hızı azaldı. Kulaktan kulağa yayılan bu kanı yanlıştır. Bilim, bize yayılma hızının azalmadığını gösteriyor. Dünya Sağlık Örgütü, salgının başından bu yana küresel ölçekte en yüksek günlük vaka sayısını daha yeni açıkladı. Virüsün yayılma hızı şu anda bize bağlı” ifadelerine yer verdi.

Bakan Kulaktan Dolma Bilgi

Dünyayı etkisi altına alan Korona virüs Türkiye’de de hızla yayılmaya devam ediyor. Korona Virüsün hızlı bir şekilde yayılmasının önüne geçilmek için çalışmalar devam ederken sosyal medyadan da bilgi kirliliği devam ediyor. Ortaya atılan Virüs yayılma hızı azaldı iddiasını yalanlayan sağlık bakanı Koca, vatandaşları gerekli tedbirlere uyması konusunda uyardı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı