GenelGüncelKültürÖzel Haber

Metin Feyzioğlu’ndan Sivereklilere Mesaj

Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu da çektiği video ile ‘Siverek il olsun plakası 82 olsun’ dedi.

Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu da çektiği video ile ‘Siverek il olsun plakası 82 olsun’ dedi. Türkiye Cumhuriyeti kurulduğu günden bu yana sürekli il olma sevdası ile gündeme gelen Şanlıurfa’nın Siverek ilçesi sosyal medyadan ‘Siverek il olsun plakası 82 olsun’ sloganıyla bir akım başlattı. Başlatılan bu akın Türkiye ve Şanlıurfa’da büyük karşılık buldu.

Türkiye’den videolu destek yağdı

Başlatılan akıma oldukça büyük ilgi gösterildi. Dünya genelinde yaşayan Sivereklilerin video çekerek ‘Siverek İl olsun plakası 82 olsun’ şeklindeki paylaşımlar Türkiye ve Urfa gündeminde önemli bir yer tuttu. Sivereklilerin sosyal medyadan başlattığın bu akım kısa süre içerisinde ülke genelinde karşılık buldu.

Metin Feyzioğlu Destek Oldu

Yapılan bu paylaşımlar o kadar yayıldı ki Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu da çektiği video ile ‘Siverek il olsun plakası 82 olsun’ sloganıyla Sivereklilere destek verdi. Siverek gerek coğrafi yapısı gerekse de nüfusu bakımında Türkiye’de onlarca ilden daha büyük olduğu için Siverek2in il olma konusu gündeme geliyor.

 

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı