Bakan Kirişçi Duyurdu! Krediler Yıl Sonuna Kadar Ertelendi

11 kentte büyük yıkıma yol açan deprem felaketi sonrası Afet bölgesi ilan edilen illerdeki ORKÖY kredileri faizsiz olarak 31 Aralık tarihine kadar ertelendi.


Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve Şanlıurfa’nın da aralarında bulunduğu 11 kentte büyük yıkıma yol açan deprem felaketi sonrası ekonomik tedbirler ve iyileştirme kararları alındı. Afet bölgesi ilan edilen illerdeki ORKÖY kredileri faizsiz olarak 31 Aralık tarihine kadar ertelendi.

Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat Pazartesi günü yaşanan depremler Şanlıurfa’nın da aralarında bulunduğu  11 kentte yıkıma neden oldu. Deprem bölgesinde 11 ilde OHAL ilan edildi.

Afet bölgesindeki iller hakkında yeni karar geldi. Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, afet bölgesi ilan edilen illerdeki ORKÖY kredilerininfaizsiz olarak 31 Aralık 2023 tarihine kadar ertelendiğini açıkladı.

Kirişci yaptığı açıklamada, “Afet Bölgesi ilan edilen illerde orman köylülerimizin 6 Şubat – 31 Temmuz 2023 tarihleri arasına tekabül eden ORKÖY kredi borçlarını faizsiz olarak 31 Aralık 2023 tarihine kadar erteliyoruz” ifadelerini kullandı.

BİHA

Maximum Etüt Merkezi... Bilgi için: 0543 566 08 30

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu