Urfa’da Suriyelilere Mesleki Eğitim Teşviki Yapıldı

Şanlıurfa'da Mesleki ve Teknik Eğitim Yoluyla Sosyal ve Ekonomik Uyum Projesi tanıtıldı. Projede Urfa’dan 7 okulun bulunduğu bilgisini verdi.

Şanlıurfa’da Mesleki ve Teknik Eğitim Yoluyla Sosyal ve Ekonomik Uyum Projesi tanıtıldı.

Şanlıurfa’da Avrupa Birliği (AB) tarafından finanse edilen, Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğünün yürütücüsü olduğu 8 ilde 56 mesleki ve teknik eğitim okulunu kapsayan “Mesleki ve Teknik Eğitim Yoluyla Sosyal ve Ekonomik Uyum Projesi” (SEUP) tanıtıldı.

Projenin tanıtımı Urfa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde yapıldı. Programa, Şanlıurfa vali yardımcıları Metin Esen, Yasin Akgül, İl Milli Eğitim Müdürü Fevzi Kurt, Şanlıurfa Sanayi ve Ticaret Odası Başkanı İbrahim Halil Peltek, okul müdürleri ve öğrenciler katıldı.

Programda konuşan Urfa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü İsmail Öztoprak, projeyle Suriyelileri çalışma hayatına kazandırmak, niteliklerini artırmak, ekonomik ve sosyal bütünleşmeyi sağlamanın amaçlandığını söyledi.

Öztoprak, Türkiye’de toplam 56 okulun faydalandığı projede Urfa’dan 7 okulun bulunduğu bilgisini verdi.

Mesleki ve Teknik Eğitim Yoluyla Sosyal ve Ekonomik Uyum Projesi’nin genel amacı, geçici koruma altındaki Suriyelilerin ve Türk ev sahibi toplulukların sosyal ve ekonomik uyumunu, istihdam edilebilirliklerini ve yeterliliklerini iyileştirerek, onları mesleki eğitime teşvik etmek.

BİHA

 

Maximum Etüt Merkezi... Bilgi için: 0543 566 08 30

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu