Akşener’den Nebati’ye Vakti Geldi Çattı

İYİ Parti lideri Meral Akşener, “Faiz artırılmadan olmaz diyenler vardı, elhamdülillah o da tamam” diyen Bakan Nebati için, “Nebati Bakan’ın affını isteme vakti gelip çatmıştır. Yeni hayatında şimdiden başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin haftalık grup toplantısında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Konuşmasının büyük bir bölümünü ekonomiye ayıran Akşener, Türkiye İstatistik Kurumu’nun yüzde 61,14 olarak açıkladığı mart ayı enflasyon oranına tepki gösterdi.

İYİ Parti lideri Akşener, Urfalı olan Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’nin, “Enflasyon şu an yüzde 61. Problem mi? Problem ama ekonomiyi faiz kıskacından da çıkardık. Faiz artırılmadan olmaz diyenler vardı, elhamdülillah o da tamam” ifadelerine de yanıt verdi.

“Nebati Bakan ışıltılı gözleriyle piyasada işler iyi dese de Afrika ülkelerinden bile daha yüksek bir enflasyon oranıyla karşı karşıyayız” diyen Akşener, şunları söyledi:

“Ekonomi modeli an itibariyle çökmüş, çöp olmuştur. ‘Faiz sebep enflasyon sonuçtur’ fantezisi altında anlatılan rekabetçi kur, döviz bolluğu, düşen enflasyon masalı Türkiye’nin gerçekliği karşısında yenilmiş ve çöp olmuştur. Ortada enflasyonla mücadeleyi oluşturan bir program kalmamıştır. Bu defada Nebati bakanın affını isteme vakti gelip çatmıştır. Yeni hayatında şimdiden başarılar diliyorum”.

BİHA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu