GüncelYurt

Akçakale Belediyesi’nde 2 İsim İstifa Etti

Akçakale Belediyesi’nde yaprak dökümü başladı! İki partili meclis üyesi istifa etti.

Akçakale Ak Parti Belediye Meclis Üyesi Reşat Kızmaz ve Ahmet Büyükler, Ak Parti’den istifa ettiklerini duyurdu.

İstifalarının ardından meclis çalışmalarına bağımsız olarak devam edeceklerini dile getiren ikili isim istifa nedeni olarak ise seçimden önce verdikleri sözleri yerine getirememek olduklarını belirttiler.

Kızmaz ve Büyükler, istifa dilekçelerinde şu ifadelere yer verdi; “Bizi bu kararı almak zorunda bıraktılar” ifadesini kullandı. İkili isim verdiklerini dil “31 Mart 2019 seçimlerinde değerli halkımızın teveccühüyle AK Parti Akçakale Belediye Meclis Üyesi seçildik. Çok sevdiğimiz ilçemiz ve halkımız için çalışacağımızı seçimden önce söz verdik ama sözümüzü yerine getiremedik. Bu konuda verdiğimiz sözlerden özür diliyoruz. Partimize daha zarar vermemek için onurumuzla AK Parti’den istifa etmeye karar verdim. Bağımsız olarak devam edeceğim. Bizi bu kararı almak zorunda bıraktılar. Umarım ilçemiz adına güzel olaylar yaşanır.”

Öte yandan geçtiğimiz günlerde Akçakale Ak Parti Meclis Üyesi Ahmet Büyükler, sosyal medya hesabı üzerinden “Ak Parti’ye oy vermeyenler belediyenin hizmetlerinden faydalanmayacak” açıklamasında bulunmuştu. Olayın basına yansımasının ardından açıklama yapan Büyükler; “Herkesten özür diliyorum. Hesabım çalınmış. Onları ben yazmadım” demişti.

 

 

Admin

AŞAĞIDAKİ İKONLARA TIKLAYARAK SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZA ULAŞABİLİRSİNİZ.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı