GenelGüncelKültürYurt

Şanlıurfa’yı Gezenlere Kişisel Pasaport! Fahri Şanlıurfalı Belgesi Verilecek

Şanlıurfa'da, valilik, belediye, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü iş birliğiyle kurulan Şanlıurfa Turizm Geliştirme AŞ tarafından bir uygulama geliştirildi. Şanlıurfa’yı ziyaret edenlere kişisel pasaportun sunulmuş olacağı uygulamada olan görevleri yerine getirenlere Fahri Şanlıurfalı belgesi verilecek.

Şanlıurfa Pasaport

Başta Göbeklitepe, Balıklıgöl ve Harran Evleri olmak üzere birçok tarihi mekâna ev sahipliği yapan Şanlıurfa artık dijital rehber aracılığıyla gezilecek.

 

Şanlıurfa Gezi Uygulaması

Şanlıurfa İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nün Karacadağ Kalkınma Ajansının Turizm Rotaları ve Akıllı Kentler Mali Destek Programı kapsamında destek aldığı “Şanlıurfa Akıllı Turizm ile Buluşuyor Projesi” sayesinde ilin 300’e yakın mekânının gezilmesi amacıyla “Visit Urfa Gezi Rehberi” uygulaması hayata geçirildi. İndirilen mobil uygulama sayesinde Şanlıurfa’yı bireysel ve grup olarak gezmek isteyen kişiler, gidecekleri yerlerin konumu, ulaşım imkanları, müze ve ören yerleri hakkında bilgi alabildikleri gibi aynı zamanda önceki ziyaretçilerin fotoğraf ve yorumlarını görme şansını bulacaklar.

Yarışmayı Tamamlayanlara Fahri Şanlıurfalı Belgesi Verilecek

Proje kapsamında ayrıca Urfapass uygulamasının yakın zamanda kullanıma sunulması planlanıyor. Uygulama ile visiturfa ile şehri gezenlere yarışma formatında eğlenceli tur olanağı sunulacak. Uygulama sayesinde verilen 10 gezi görevini yerine getiren kişilere “Fahri Şanlıurfalı” belgesi verilecek.

Şanlıurfa Pasaport

Etiketler

Bahar

AŞAĞIDAKİ İKONLARA TIKLAYARAK SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZA ULAŞABİLİRSİNİZ.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı