750 boş kovan ele geçirilmişti!

Haliliye kırsalında iki aydır süren arazi anlaşmazlığında yine silahlar konuştu. Olay yerine çok sayıda sağlık ve jandarma ekibi sevk edildi.

750 boş kovan ele geçirilmişti!

Kavga, bu akşam Şanlıurfa’nın Haliliye İlçesi’ne bağlı Eğerkıran Mahallesi’nde yaşandı.

İki aydır arazi anlaşmazlığı nedeniyle kavganın adresi olan mahallede bu akşam yine taraflar arasında silahlı kavga yaşandı. İhbar üzerine olay yerine sağlık ve jandarma ekipleri sevk edildi. Kavgada yaralanan olmadığı öğrenildi.

NELER YAŞANMIŞTI?

Daha önceki kavgada yaralananlar olmuş, hayvanlar telef olmuş ve araçlar ateşe verilmişti. Güvenlik güçlerinin kavga sonrası yaptığı çalışmalarda mahallede 750 boş kovan ele geçirilirken evlerde yapılan aramalarda da adeta cephanelik bulunmuştu, çok sayıda kişi gözaltına alınmıştı.

Basliksiz 6

CHP İstanbul Milletvekili Şanlıurfalı Mahmut Tanal, yetkililere çağrıda bulunarak “Olaylar daha da büyümeden, insanlar ölmeden kalıcı çözümlere ihtiyaç var. Husumetli iki ailenin barış masasına oturtulması lazım. Hemşerilerim adına Sn. Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan’ın, Haliliye Kaymakamı’nın, bölgenin kanaat önderlerinin sulh için arabuluculuk yapmalarını talep ediyorum. İş işten geçmeden devreye girin!” demişti.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu