2 İlde Aynı Şiddette Deprem Oldu

AFAD’dan aktarılan bilgiye göre; iki ilde de aynı şiddette deprem oldu. Depremlerden biri Kahramanmaraş’ta diğeri ise Van’da oldu. Depremin şiddeti 3.6 olarak ölçüldü.

Şanlıurfa'da Deprem Yaşandı

AFAD’dan aktarılan bilgiye göre; Kahramanmaraş’ın Nurhak ilçesinde saat 06.07’de 3.6 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Depremin derinliği 7.04 km olarak açıklandı. Saat 7:53’te ise Van’ın Saray ilçesinde 3.6 büyüklüğünde deprem gerçekleşti.

Kahramanmaraş’taki deprem, Nurhak ilçesinin merkez ve kırsal mahallelerinde hissedildi. Depremde herhangi bir can ve mal kaybı yaşanmadı.

Van’daki deprem ise Saray ilçesinin merkez ve kırsal mahallelerinde hissedildi. Depremde de herhangi bir can ve mal kaybı yaşanmadı.

AFAD, depremlerin ardından bölgede incelemelerde bulundu.

Depremlerin ardından AFAD tarafından yapılan açıklamada, “Kahramanmaraş’ın Nurhak ilçesinde saat 06.07’de 3.6 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Depremin derinliği 7.04 km. Van’ın Saray ilçesinde ise saat 07.53’te 3.6 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Depremin derinliği 7.06 km. Depremlerin ardından bölgede herhangi bir hasar ya da olumsuzluk bildirilmedi.” denildi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu