Ankara’da ‘Ceylanpınar hayvan hapishanesi’ iddiası!

Ankara'da düzenlenen mitinge katılan Şanlıurfalı CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal Ceylanpınar'da hayvan hapishanesi kurulduğu iddiasını yineledi.

Ankara'da 'Ceylanpınar hayvan hapishanesi' iddiası!

Ankara’da hayvanseverlerin düzenlediği mitinge Ceylanpınar iddiası damga vuran konulardan biri oldu.

Mitinge Şanlıurfalı Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal da katıldı ve sahneye çıkarak bir konuşma yaptı. Vekil Tanal konuşmasında daha önce de iddiaya ettiği Ceylanpınar hayvan hapishanesini yineledi ve “Şanlıurfa ili Ceylanpınar İlçesinde bu dünyada bir ilk. Hayvanların köyden 1 km. dışarı çıkmaması için, 1 km.’nin dışına çıkan hayvanları hapishaneye koydular. Hayvan dostu olarak yanınızdayız. Her türlü mücadeleye destek vereceğiz” dedi.

Vekil daha önce de benzer iddiada bulunmuş ve Ceylanpınar’da bir vatandaşa ait 17 koyunun Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü (TİGEM) tarafından gözaltına alındığını ve hayvan hapishanesine götürüldüğünü söylemişti. Tanal, konuyla ilgili yaptığı paylaşımda da “Dünyada böyle bir olay yok. Yeni doğan, kuzular, annelerinden ayrı düştü. Süt içmesi gereken kuzuları, annelerini hapsederek cezalandırmayın. Koyunların cezai mesuliyeti yok, serbest kalmalılar” ifadelerini kullanmıştı.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu