Teknoloji

WhatsApp Yerine Hangi Uygulama Kullanılır?

Kullanıcıların en çok merak ettiği sorulardan bir tanesi "WhatsApp Yerine Hangi Uygulama Kullanılır?" oldu. Cevabı haberin içeriğinde...

WhatsApp

WhatsApp gizlilik sözleşmesi akıllarda soru işareti bırakırken, kullanıcılar verilerinin toplanmasını hoş karşılamadı. 8 Şubata kadar WhatsApp’tan gelen gizlilik ilkelerini kabul etmeyen kullanıcılar artık WhatsApp’ı kullanamayacak.

 

Facebook, WhatsApp’taki kullanıcıların bilgilerini bir havuzda biriktirerek reklam verenlerle paylaşacak. Bu paylaşımda telefon numarası, gönderilen ses kayıtları, fotoğraflar ve videolar dahil birçok şey yer alacak.

 

Verilerinin paylaşılması konusunda tereddüt yaşayan kullanıcıların büyük çoğunluğu WhatsApp’ın yeni gizlilik sözleşmesini kabul etmeyeceğini belirtti.

Telegram Kullananlar Arttı

Kullanıcılar, WhatsApp yerine kullanıla bilinecek alternatif uygulamalar aramaya başladı. Bunların başında ise Telegram isimli mesajlaşma uygulaması geliyor. Telegram son 2 gün içerisinde kullanıcı akınına uğrayarak en fazla talep edilen mesajlaşma programı haline geldi.

 

WhatsApp Yerine Hangi Uygulama Kullanılır?

Kullanıcıların en merak ettiği sorulardan bir tanesi ise “WhatsApp yerine hangi uygulamaları kullanabiliriz?” oldu. İşte o uygulamaların listesi;

 

WhatsApp

-Telegram

Çoklu platform desteği sunan, güvenli anlık mesajlaşma servisidir.

Bip

-Bip

BiP; Turkcell tarafından iOS ve Android kullanıcıları için geliştirilen, tüm operatör abonelerinin kullanabileceği anlık mesajlaşma uygulamasıdır. 

Signal

-Signal

Signal, özgür ve açık kaynaklı, şifreli bir sesli arama, görüntülü arama ve anlık mesajlaşma uygulaması. 

WhatsApp

-Dedi

Güvenli Haberleşme Uygulaması, Android ve diğer akıllı telefonlarda kullanılabilen bir mesajlaşma uygulamasıdır.

 

WhatsApp Gizlilik Sözleşmesinden Vaz mı Geçti?

Edinilen bilgilere göre sosyal medyada yayılan bilgilerde WhatsApp’ın tepkiler üzerine gizlilik sözleşmesini iptal ettiği yayıldı. Bir haber kanalının iddia olarak yayınladığı bu bilginin herhangi bir resmi açıklamaya dayanmadığı görüldü. WhatsApp, gizlilik sözleşmesini iptal ettiği bir açıklama yapmadı. 

Admin

AŞAĞIDAKİ İKONLARA TIKLAYARAK SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZA ULAŞABİLİRSİNİZ.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı