Viranşehir’de spora dev yatırım

Viranşehir’e toplam 200 milyon tutarında 38 adet tesis yapılacak.

Viranşehir’de spora dev yatırım

Bin 500 kişilik spor salonunun da yapılacağı yatırımların müjdesini veren Başkan Ekinci, Viranşehir’in spor ilçesi olabilmesi için dev bir adım attıklarını söyledi.

Viranşehir Belediye Başkanı Salih Ekinci’nin, Ankara’da gençler için yaptığı temaslar meyvesini verdi. Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu’ndan ilçeye spor tesislerinin yapılması için talepte bulunan Başkan Ekinci’nin bu girişimi olumlu sonuçlandı. Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından Viranşehir ilçesine toplamda 200 milyon TL tutarında 38 adet tesis yapılacak.

Başkan Salih Ekinci, tesislerin yapımı için bugün Ankara’da düzenlenen protokol törenine katıldı. Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun katılımıyla düzenlenen törende protokolü imzalayan Başkan Ekinci, ilçeye yapılması planlanan yatırımların Viranşehir için hayırlı uğurlu olmasını diledi.

Ekinci, Viranşehir’i spor kenti yapmak için çalışmalarının devam ettiğini belirterek, “Ankara’da imzaladığımız protokolle Viranşehir’e 1 adet çok amaçlı spor salonu artık 1500 kişilik spor salonu, 20 adet halı saha, 15 adet basketbol-voleybol sahası ve 2 adet antrenman spor salonu kazandırılacak. Ayrıca mevcut atıl durumda olan 4 adet kitap-kafenin bakım onarımı ve tefrişatı da yapılacak. Bu yatırımların toplam tutarı yaklaşık 200 milyon TL tutarında olacak” dedi.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu