Vekil Özdemir, Zamlardan Muhalefeti Sorumlu Tuttu

AKP Konya Milletvekili Hacı Ahmet Özdemir, zamlardan muhalefeti sorumlu tuttu.

AKP Konya Milletvekili Hacı Ahmet Özdemir, AKP İstanbul Milletvekili Ahmet Hamdi Çamlı’nın “Bugün doğalgaz, elektrik zamlarının tamamı CHP zihniyetinin ürünüdür” sözlerinin ardından Çamlı’ya destek verdi.
Vekil Özdemir; “Eğer bugün elektrik pahalıysa bunun sebebi muhalefettir, geçmiş zamanlardaki ihmaller ve yanlış politikalardır.” diyerek şu açıklamalarda bulundu;

“Geçen bir arkadaşımızı tiye aldılar. Belki kendisini tam ifade edemedi. Çünkü onlar tiye alınacak şeyler değildi. Eğer bugün elektrik pahalıysa bunun sebebi muhalefettir, geçmiş zamanlardaki ihmaller ve yanlış politikalardır’ diye bir demeç verdi. Mesele de böyledir. Nükleer santral yapacağız, yapamazsın. Hidroelektrik santral yapacağız, yapamazsın. Mahkemeye başvuru, anayasa mahkemesine gider, durdurur. Eğer Yusufeli Barajı’na engel olunmasıydı çoktan elektrik sağlamaya başlamıştı, bugün biz biraz daha rahat olacaktır. Nükleer Santral bugün Türkiye’nin yüzde 10 elektrik ihtiyacını karşılayacak bugün hala karşı çıkıyorlar. Mecliste kaç defa şahit oldum, ‘portakal, limon bahçeleri gidiyor’ diyorlar. Nereye kurulacak? Her şeye karşı çıkıyorlar.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu