Vekil Önen’den 15 Temmuz Mesajı

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Abdulkadir Emin Önen’den 15 Temmuz mesajı;

AK Vekil Emin Önen’den Dünya Çevre Günü Mesajı

“Şehitlerimizi unutmayacağımız gibi, hainleri de unutturmayacağız”

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Asya Parlamenterler Asabmlesi (APA) Başkanı Abdulkadir Emin Önen, 15 Temmuz Darbe girişiminin yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili A.Emin Önen mesajında, “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günüadı altında her yıl aynı tarihte çeşitli etkinlikler düzenleyerek yapılan hainlikleri ve hainlerin şehit ettiği vatandaşlarımızı unutturmayacaklarını belirterek, “Şehitlerimizi unutmayacağımız gibi, hainleri de unutturmayacağız” dedi.

Vatan hainlerinin darbe girişimini hiçbir zaman unutmayacak ve unutturmayacağız

Bir yıl önce, 15 Temmuz gecesini 16 Temmuz gününe bağlayan gece, Cumhurbaşkanlığı ve TBMM başta olmak üzere birçok kamu kurumu binalarını bombalayan ve vatandaşlarımızın bulundukları her alanı gözlerini kırpmadan kurşun yağmuruna tutarak 4 tanesi Şanlıurfalı toplam 252 vatandaşımızınşehit, 2 bin 301 vatandaşımızın gazi olmasına sebep olan vatan hainlerinin yaptıkları darbe girişimini hiçbir zaman unutmayacaklarını ve unutturmayacaklarını belirten AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Abdulkadir Emin Önen, “15 Temmuz gecesi aziz milletimiz dünyada eşi benzeri görülmemiş bir iman ve inançla bedenini tankların önüne siper etmiş, jetlerin ve helikopterlerin ateşine göğüslerini siper ederek demokrasisine sahip çıkıp, isimlerini bir kere daha altın harflerle tarihe yazdırmışlardır. 15 Temmuz gecesi uğradığı ihanet karşısında bu millet görülmemiş bir seferberlik başlattı. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısı ile yurdun dört bir yanında sokaklara dökülen vatandaşlarımız, bu hayâsızca akın karşısında göğsünü siper ederek, milli birlik ve beraberlik içersinde mevzu vatan olunca canını bile çekinmeden verebileceklerini bir kere daha dünyayagöstermiştir. 15 Temmuz şehitleri için Allah’tan rahmet, şehit yakınlarına ve millete başsağlığı, gazilere sağlıklı ve huzurlu bir hayat, tedavileri devam edenlere acil şifalar diliyoruz” dedi.

 

Şehit olan ecdadının izinden gidenleri unutmayacağız

Devletimizin dik duruşundan, milletimizin birlik ve beraberliğinden, bayrağımızın göklerde dalgalanmasından ve vatanımızın bölünmez bütünlüğünden rahatsız olanların cennet vatanımızı ele geçirmek istediklerini hatırlatan AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Asya Parlamenterler Asabmlesi (APA) Başkanı Abdulkadir Emin Önen, “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın dediği gibi; 15 Temmuz’da ve sonrasında birlik ve beraberlik içerisinde ülkemizin ve milletimizin geleceği için ölümü göze alarak her türlü hain planlara dur diyen milletimiz, şehitlerini ve gazilerini hiç bir zaman unutmayacak ve unutturmayacaktır. Bu arada; geçmişte; Peygamberler diyarını kahramanca savunarak, düşmanları kovan Şanlıurfa halkı, birlik ve beraberliğimizin teminatı olma konusunda yüklendiği bu önemli misyonu her fırsatta yerine getirmektedir. Çanakkale’de ve diğer cephelerde şehit olan ecdadının izinden giden gençlerimizden 15 Temmuz şehitlerimiz Mustafa Direkli, M.Şefik Şefkatlioğlu, Ümit Yolcu ve İbrahim Halil Yıldırım’ı Şanlıurfalılar asla unutmayacaktır. Onların aileleri ve diğer şehitlerimizin aileleri artık bizimde ailemizdir. FETÖ küresel bir terör örgütüdür ve diğer tüm terör örgütlerine olduğu gibi bu örgüte karşı da uluslararası iş birliği ve dayanışma temelli bir mücadele ortaya konulmalıdır. Kararlılıkla devam eden mücadelede Türkiye Cumhuriyeti bugün daha önce hiç olmadığı kadar güçlüdür. 14 ve 28 Mayıs’ta iradesini bir kez daha istikrardan yana kullanmıştır. Sayın Cumhurbaşkanımızın Türkiye Yüzyılı vizyonuna sahip çıkan milletimiz, terör uzantılarına da çok net bir mesaj vermiştir” diye konuştu.

Vatandaşlarımızın her birine ne kadar teşekkür etsek azdır

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Asya Parlamenterler Asabmlesi (APA) Başkanı Abdulkadir Emin Önen açıklamalarına şöyle devam etti;

Her kim ki din adına, mukaddes bildiğimiz değerler adına bizi istismara kalkışırsa, önce Kur’an-ı Kerim’de defalarca emredilen ‘akletmez misiniz?’ ikazını hatırlayacağız. Rabbimizin bize en büyük ihsanı olan irademizi, aklımızı kesinlikle kimseye ipotek etmeyeceğiz. Yine Cumhurbaşkanımızın dediği gibi; sokaklara çıkma imkânı bulamadıkları için aksakallarıyla, başörtüleriyle, kucağında uyuyan sabileriyle, seccadelerinin üzerinde sabaha kadar gözyaşı döküp dua ederek darbe direnişine destek veren tüm vatandaşlarımıza da candan teşekkür ediyoruz. 15 Temmuz gecesi sokakları, meydanları doldurarak, inançları, vatanları, bayrakları, özgürlükleri, gelecekleri için darbecilere meydan okuyan vatandaşlarımın her birine ne kadar teşekkür etsek azdır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu