Valilikten Urfa’da Şüpheli Ölüm Açıklaması

Şanlıurfa Valiliği, Eyyübiye’de yaşanan şüpheli ölüm olayıyla ilgili açıklama yaptı. Açıklamada, olayla ilgili başlatılan kapsamlı adli ve idari soruşturma devam edildiği belirtildi.

Şanlıurfa Valiliği’nde yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“24.03.2022 günü kayıp ihbarı ile aranan gencin cesedinin bulunmasının ardından bazı basın yayın organlarında çıkan haberler üzerine aşağıdaki açıklamanın yapılmasına gerek duyulmuştur.

24.03.2022 günü İlimiz Eyyübiye İlçesi Çalışkanlar Mahallesi’nde meydana gelen şüpheli ölüm olayının ardından yapılan detaylı soruşturmada; bölgenin Şanlıurfa İl Emniyet Müdürlüğümüzce 2005 yılından bu yana resmî atış ve eğitim yeri olarak kullanıldığı, şüpheli ölüm olayının söz konusu alanın yaklaşık 300 metre dışında yaşandığı ve olay günü İl Emniyet Müdürlüğü personelinin sabah vakitlerinde alana gelip, eğitimi tamamladıktan sonra saat 15:08’de atış alandan ayrıldıkları PTS kayıtları, güvenlik kameraları ve alınan beyanlardan anlaşılmıştır.

Aynı gün 16:40 sıralarında maktulün arkadaşına kendi kullanmış olduğu cep telefonundan mesaj gönderdiği, 17:30’da da başka bir arkadaşıyla telefonla görüşme yaptığı tespit edilmiştir.

Ayrıca, yapılan otopsi incelemesinde; maktulün vücudunda mermi giriş çıkışının bulunmadığı, vücudun değişik yerlerinde metal parçaları olduğu anlaşılmıştır.  Bu verilerden hareketle, maktulün saat 17:30’dan sonraki bir saatte arazide bulmuş olabileceği bir cismin infilak etmesi sonucunda hayatını kaybettiği değerlendirilmektedir.

Olayla ilgili başlatılan kapsamlı adli ve idari soruşturma devam etmektedir”.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu