Vali Şampiyon Kıck Boksörleri ödüllendirdi

Şanlıurfa Kıck Boks takımını Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan, makamında kabul ederek sporcuları ödüllendirdi.

Vali Şampiyon Kıck Boksörleri ödüllendirdi

Halilye Belediye spor kulübü büyük bir başarı elde ederek. 4 Altın, 2 Gümüş ve 2 Bronz madalya alarak takım halinde Türkiye Şampiyonu oldu.

Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan, Ziyaret esnasında yaptığı konuşmada: Sizleri tebrik ediyor gerçekten büyük bir başarı elde ettiniz. Bu almış olduğunuz madalyaların anlamı ve kıymeti çok önemli olduğunu belirten Vali Ayhan, Olimpiyat şampiyonu Busenaz Sürmemelinin bir röportajında bu kazandığımız madalya sadece bir madalya değildir dolayısıyla bunun içinde emek,sabır, metanet, dirayet, acı çekmek ve gözyaşı vardır dediğini ifade eden Vali Ayhan, Akabinde sporcu ve antrenörlere başarı dileklerinde bulunarak dereceye giren sporcuları ödüllendi.

 

Kıck Boks Milli takım teknik direktörü ve Şanlıurfa İl temsilcisi Murat Akaltun, Yaptığı açıklamada: Sayın Valimiz gerçekten bizim büyük bir şans çünkü sportif bağlamda aynı dili konuşabiliyor olmak bizim için çok büyük bir konfor dolayısıyla her zaman sporun ve sporcunun yanında olması bizleri dahada çok motive olmamızı sağlıyor sayın Valimizden Allah razı olsun.”Türkiye’nin en büyük ve en zor Şampiyonası’nda çok iyi bir performans ortaya koyarak harikulade bir başarı elde ederek takım halinde Türkiye şampiyon olduklarını anlatan Akaltun, Kendi İlimizde gerçekleşen Türkiye Şampiyonası’na çok iyi bir hazırlık dönemi geçirdik hamdolsun yapmış olduğumuz hummalı çalışmaların karşılığında dört altın, iki gümüş ve 2 bronz madalya alarak takım halinde şampiyon Halilye Belediye spor kulübümüzü tebrik ediyorum.

2 Bronz alan Büyükşehir Belediye spor Kulübü, 1 Gümüş alan Gap spor kulübümüzü ve 1 Bronz madalya alan Viranşehir Belediye spor kulüplerimizi kutluyorum.Milli takımın şekilleneceği bu önemli şampiyonada 81 ilden gelen Sporcular hepsi birbirinden değerli, hepsi birbirinden zorlu idi ancak biz geçmiş dönemlerde de takım halinde defaatle Türkiye şampiyonu olmuştuk. Dolayısıyla kendi evimizdeki bu önemli şampiyonada da çok iddialı idik çok şükür almış olduğumuz başarılı sonuçlarla da ve ortaya koymuş olduğumuz muhteşem performansla hem takım halinde şampiyon olduk hemde milli takıma giden sporcularımızın sayılarını arttırdık.

Bu elde ettiğimiz büyük başarımızda çok büyük emekleri ve katkıları olan Şanlıurfa Sn.Valisi Salih Ayhan, Haliliye Belediye Başkanımız Sn.Mehmet Canpolat, Kıck Boks Federasyon Başkanı Sn.Salim Kayıcı ve Gençlikspor İl Müdürü Sn.Halil Eren, Beyefendilere teşekkür ederim.”dedi

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu