Vali Ayhan: OSB’deki Boş Arsalar Geri Alınsın

Şanlıurfa Valisi Ayhan, OSB'de arsa spekülatörlerine prim vermemek için fabrika veya tesis yapılmayan arsaların geri alınması talimatını verdi.

salih ayhan 1

Şanlıurfa Valisi Ayhan, kentteki kurum ve kuruluş ziyaretlerini sürdürürken OSB ve OSB Besi’ye yaptığı ziyaretteki görüşmesinde arsa spekülatörlerine prim vermemek için fabrika veya tesis yapılmayan arsaların geri alınması talimatını verdi.

Şanlıurfa’ya gelen yatırımcıların en büyük problemlerinden birisi Organize Sanayi Bölgesi (OSB) ve OSB Besi’deki arsa sıkıntısı yaşaması. Kendilerine 2 yıl içerisinde fabrika veya tesis yapılması için süre tanınan yatırımcılardan bazıları tahsis edilen arsanın değer kazanması ve kente gelen yatırımcılara yüksek fiyattan satış yapabilmek için fırsat kolluyor. Bazıları ise dikkat çekmemek için arsanın çevresine sadece duvar örüyor. Kente gelen yatırımcılarda arsa tahsisi konusunda sıkıntı yaşadığı için yatırım yapmaktan vazgeçebiliyor.

Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan, kentteki temasları kapsamında ziyaret ettiği OSB ve OSB Besi’de arsa sıkıntısının sona ermesi ve gelen yatırımcıların boş dönmemesi için fabrika veya tesis yapılmayan arsaların tahsisinin derhal iptal edilmesi talimatını verdi. Bununla da yetinmeyen Vali Ayhan, fabrika yapımına başlayıp süresi dolanların da önemli mazeretinin bulunmaması halinde arsalara el konulmasını istedi. Yatırımcılara metrekaresi 70 liradan tahsis edilen arsaların geri alınması halinde piyasa değeri 200-300 lira olduğu halde sözleşmeye riayet edilmediğinde ödedikleri miktar olan 70 lirayı alabilecekler.

BİHA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu