SağlıkYurt

Urfalı’ya 4 Gün Urfa Başkanlarına 10 Saatte Test Sonucu

Şanlıurfa’da vatandaşların test sonuçlarının geç çıkmasından sonra gündeme gelen bir haber Urfalıları kızdırdı. Başkan Beyazgül, İl Başkanı Bahattin Yıldız ve Şanlıurfa Ak Parti teşkilatından bazı isimlerin testlerinin 10 saat içinde sonuçlandığı öğrenildi.

Şanlıurfa’da geçtiğimiz Pazartesi günü test yaptıran Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, İl Başkanı Bahattin Yıldız, kadın ve gençlik kolları başkanlarının testlerinin kısa sürede sonuçlanması Urfalı vatandaşların tepkisine neden oldu.

Urfa’da Sonuçlar En Az 4 Günde Çıkıyor

Vaka sayısının en çok olduğu iller arasında olan Şanlıurfa’da vatandaşa yapılan COVID-19 testlerinin sonuçları 4 ile 6 gün arasında çıkıyor. Hastanede saatlerce sıra bekleyip, test sonuçlarını büyük bir stresle bekleyen vatandaşların neden bu kadar beklediği ise Şanlıurfa’da test yaptıran kişi sayısının fazla olması ile açıklandı

Şanlıurfa’da Ayrımcılık Mı Yapılıyor?

Edinilen bilgilere göre geçtiğimiz Pazartesi, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, Şanlıurfa Ak Parti İl Başkanı Bahattin Yıldız, Kadın Kolları Başkanı ve Gençlik Kolları Başkanlarının test yaptırdığı bilgisi edinildi. Edinilen bilgilerde başkanlara yapılan test sonuçlarının 10 saat içinde sonuçlandığı öğrenildi. Bu durumun gündeme gelmesi ile beraber günlerce test sonuçlarının çıkmasını bekleyen vatandaşlar isyan etti. Urfalı vatandaşlar; “Halk ile şehrin başkanları arasında ayrımcılık yapılıyor. Biz günlerdir sonuçların çıkmasını bekliyoruz.” ifadelerine yer verdi.

Admin

AŞAĞIDAKİ İKONLARA TIKLAYARAK SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZA ULAŞABİLİRSİNİZ.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı