Urfalılar Dikkat! Yeni Sel Uyarısı Verildi

Şanlıurfa'da 2 gün önce meydana gel sel felaketinin ardından Meteoroloji genel Müdürlüğü bir uyarı daha yaptı. Uyarı Şanlıurfa dahil 10 il için yapıldı.

sel 1 2
Şanlıurfa’da 2 gün önce meydana gel sel felaketinin ardından Meteoroloji genel Müdürlüğü bir uyarı daha yaptı. Yapılan uyarıda vatandaşların dikkatli olması gerektiği belirtildi.
 
 
Şanlıurfa’da 2 gün önce büyük bir sel felaketi meydana geldi. Bu sel felaketi ile beraber Şanlıurfa’da 17 kişi hayatını kaybetti.
 
Meteoroloji Genel Müdürlüğü bugün yaptığı açıklamada Şanlıurfalıları dikkatli olmaları konusunda uyardı. Yapılan açıklamada sağanak yağmurun yeniden başlayacağı belirtildi. Aralarında Şanlıurfa’nın da bulunduğu Şanlıurfa’da 10 il için yapılan uyarıda şu ifadelere yer verildi;
 
“Yağışların; Antalya, Isparta, Mersin, Adana, Kahramanmaraş, Gaziantep, Kilis, Adıyaman, Şanlıurfa ve Mardin çevrelerinde yer yer kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek ani sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı, ulaşımda aksamalar ve fırtınaya karşı dikkat!..”

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu