AsayişYurt

Urfalılar Dikkat Belediyeden Dolandırıcılık Uyarısı

Haliliye Belediyesi, dolandırıcılara karşı uyarı yaparak belediye adına yardım toplayanlara itibar edilmemesi yönünde çağrıda bulundu.

Haliliye Belediyesi, dolandırıcılara karşı uyarı yaparak belediye adına yardım toplayanlara itibar edilmemesi yönünde çağrıda bulundu.

Şanlıurfa’da dolandırıların bu kez yöntemi belediye adını kullanmak oldu.

 

Haliliye Belediyesi yaptığı yazılı açıklama ile vatandaşları dolandırıcılara karşı uyardı. Belediyenin, belediye başkanı ve danışmanlarının adını kullanarak yardım toplandığı belirtilen açıklamada vatandaşlara şu sözlerle seslenildi:

 

 “Bazı şahıs veya şahısların; belediyemizin, belediye başkanımızın ve danışmanlarının isimlerini kullanarak ‘dezavantajlı ailelere yardım edileceği! söylemi ile vatandaşlarımızdan nakdi para talep ettiklerini öğreniş bulunmaktayız.

 

Bu nedenle, belediyemiz müşteki sıfatı ile Cumhuriyet Başsavcılığı’na ve İl Emniyet Müdürlüğü’ne gerekli şikayetleri yapmış olup, kıymetli vatandaşlarımızın bu tür arama ve taleplere kesinlikle itibar etmemeleri ve ayrıca bu ve benzer taleplerle kurumumuz adına arandıklarında derhal adli mercilere başvurmaları gerektiği hususlarını saygılarımızla arz ederiz.”

 

BİHA

Admin

AŞAĞIDAKİ İKONLARA TIKLAYARAK SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZA ULAŞABİLİRSİNİZ.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı