Urfalı Vatandaşlar Elektrik Kesintisine İsyan Etti

DEVA Partisi Şanlıurfa İl Başkanlığından 15 gündür elektriği kesik olan Kobani sınırındaki kırsal Tavşan mahallesine ziyaret.

Şanlıurfa’nın Suruç ilçesine bağlı Kobani sınırındaki Tavşan Mahallesi’ni ziyaret eden Deva Partisi Şanlıurfa İl Başkanı Av. Ahmet Tüysüz, Suruç İlçe Başkanı Yakup Çelik ve beraberindeki heyet ile 15 gündür elektriği kesik olan mahalleden yetkililere seslendi.

İlçeye bağlı Tavşan Mahallesi’nde trafo patlamasından kaynaklanan arıza dolayısıyla 15 gündür elektrik alamadıklarını belirten vatandaşlar, DEDAŞ yetkililerine isyan etti.

Mahalle sakinlerini dinleyen Tüysüz, enerji kesintisinden kaynaklanan su sıkıntısına da dikkat çekerek şöyle dedi: “Elektrik kesintisinden kaynaklanan su kesintisi özellikle pandemi döneminde ciddi sıkıntılara sebep olmaktadır. Sussuz bir yaşam düşünülebilinir mi? Elektrik faturalarının bu kadar fahiş geldiği bir dönemde, özelleştirilmiş olan şirketin vatandaşa daha iyi bir hizmet sunması gerekirken, bir mahallenin 15 gün boyunca günümüzde artık temel bir ihtiyaç olan elektrikten mahrum bırakılması kabul edilemez. Yetkililere buradan sesleniyorum. Birilerine bu şirketi peşkeş çektirirken verilmesi gereken hizmeti ise bu kadar kalitesiz, bu kadar kötü ve fahiş fiyattan vermelerine neden sessiz kalmaktalar. 70 haneye sahip bir mahallenin 15 gün boyunca neden elektriksiz bırakıldığı sorusunu biz buradan bekliyoruz. Bu işin takipçisi olacağız.

Mahalle sakinleri ayrıca DEDAŞ’a konuyla ilgili defalarca dilekçe verdiklerini ancak olumlu-olumsuz herhangi bir cevap alamadıklarını bu haliyle üst üste geçmiş tellerin her an kopup birilerinin elektriğe kapılma riski nedeniyle büyük tehlike saçtığını kendi imkanları ile telleri düzeltmeye çalıştıklarını her eve elektrik yokken bile sayaçlara dahi bakılmadan fahiş faturalar geldiğini oy verdikleri partinin telefonlarına bile cevap vermediklerini kendileri ilk ziyaret eden ve bu sorunları ile ilgilenen partinin DEVA olduğunu belirterek teşekkür ettiler ve yetkililerin bir an önce bu sorunu çözmelerini beklediklerini ifade ettiler.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu