Urfalı milletvekili Semra Güzel’in milletvekilliği düşürüldü

TBMM Genel Kurulu’nda Şanlıurfalı HDP 27'nci dönem Diyarbakır Milletvekili Semra Güzel’in milletvekilliği “devamsızlık” gerekçesiyle düşürüldü.

Urfalı milletvekili Semra Güzel'in milletvekilliği düşürüldü

TBMM Genel Kurulu’nda yapılan oylama sonucu, Şanlıurfalı olan HDP Diyarbakır Milletvekili Semra Güzel’in ‘yasama faaliyetlerine katılmadığı’ gerekçesiyle milletvekilliğinin düşürülmesine karar verildi.

Meclis’te 330 kabul oyu çıkarken 42 ret oyu çıktı.

SEMRA GÜZEL KİM, NELER YAŞANDI?

Semra Güzel, Şanlıurfa’nın Viranşehir ilçesinde doğdu.

Basliksiz 6

Aslen Mardin’in Derik ilçesinden olan HDPli vekil, ilk, orta ve liseyi Viranşehir’de tamamladı. Harran Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun oldu.

Semra Güzel 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi Diyarbakır Bölgesi,6’nci sıradan millet vekili seçilmiştir.

 

HARRAN ÜNİVERSİTESİ’NDE TANIŞMIŞLAR

 

Öldürülen PKK’lı terörist Koçero Meleti kod adlı Volkan Bora’yla fotoğrafları ortaya çıkmıştı. Öldürülen terörist Volkan Bora’nın HDP Milletvekili Semra Güzel ile aynı dönemde okuduğu ve tanıştıkları biliniyor. Üniversiteyi bitirdikten sonra örgüte yakınlığı ile bilinen bir medya kuruluşunda muhabirlik yapan Volkan Bora’nın daha sonra örgüte katıldığı öğrenildi.

 

Fotoğrafların ortaya çıkmasının ardından TBMM’de yapılan oylamada Semra Güzel’in dokunulmazlığın kaldırılmasına karar verilmişti. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, hakkındaki soruşturma kapsamında ifade alınmak üzere çıkarılan davetiyeye cevap vermeyen ve adresinde bulunamayan Güzel için harekete geçmiş; Güzel hakkında yakalama emri çıkarılmıştı.

 

KAÇMAYA ÇALIŞIRKEN YAKALANDI

 

Güzel, sahte pasaport ve A.G. isimli Göçmen Kaçakçısı ve örgüt propagandası yapan kişi ile Edirne’ye giderken MİT ve İstanbul Emniyeti’nin başarılı operasyonu ile yakalandı.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu