SağlıkYurt

Urfalı Doktor “Bunlar Olmuyorsa Test Yanlıştır”

Urfalı Doktor Mehmet Fatih AKSOY, Urfalıları uyardı. Aksoy, "Koronavirüs testi yapılırken bunlar olmuyorsa test yanlıştır" dedi.

Urfa Koronavirüs

Mehmet Fatih Aksoy, Koronavirüs salgını ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Test yapılırken dikkat edilmesi gerekenlerden, koronavirüs ile ilgili ilaçların kullanımına kadar öenmli bilgiler veren Aksoy açıklamalarında şu ifadelere yer verdi;

Hastaneye Başvurular Azaldı

“Son alınan Covid-19 tedbirlerine bakılarak, hastanelere başvuru sayılarında ciddi anlamda düşüş olduğunu söyleyebiliriz.Fakat yanlış algı sonucu hastalığın daha ağır seyredeceği korkusuyla psikolojik olarak insanlar ya hastalığını gizliyor ya da hastaneye geç başvurabiliyorlar.”

 

İlaçları Kullanmıyorlar

“Test yapılırken verilen ilaçları çoğu hasta maalesef kullanmıyor, Oysaki bu ilaçlar erken dönemde ancak faydalı olabiliyor. Lütfen belirtileriniz olduğunda sağlık kuruluşuna başvurup test yaptırın ve verilen ilaçlarınızı doktorunuzun tarif ettiği dozda kullanın.”

Testini Negatif Çıkarsa Bir Daha Yaptırın

“Vaka sayımız azaldı! Ölümleri ancak erken başvuru, erken ilaç kullanımı ile azaltabiliriz! Belirtileriniz var test negatif çıktı ise ilaçlarınızı kesmeyin hemen bir daha muayene olun!”

Test Sırasında Bunlar Olmuyorsa Doğru Değildir

“Test çubuğu ile boğazınızdan sürüntü alınırken öğürmüyorsanız, burun deliklerinizden çubuk ile numune alınırken gözleriniz yaşarmıyorsa! Testiniz doğru alınmamıştır demektir! Sonucunuz yanlış negatif çıkabilir!!! Hasta sayılarımız azaldı gelin beraber ne yapacağımıza karar verelim.”

Admin

AŞAĞIDAKİ İKONLARA TIKLAYARAK SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZA ULAŞABİLİRSİNİZ.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı