Urfalı Boksör Türkiye Şampiyonu oldu

Kırşehir’de yapılan U 22 Boks Türkiye şampiyonasında 86 kg’de ringe çıkan Urfalı Boksör Emrah Yaşar, Türkiye Şampiyonu oldu.

Urfalı Boksör Türkiye Şampiyonu oldu

Bilindiği üzere Emrah Yaşar, 2021 Kasım ayında Karadağ’da yapılan Kıck Boks Gençler Avrupa şampiyonasında da şanlı bayrağımızı göndere çektirme başarısını göstererek Avrupa Şampiyonu olmuştu.

Emrah Yaşar, Hırvatistan’da yapılacak U 22 Avrupa şampiyonasında Şanlıurfamızı ve Ülkemizi temsil etme hakkını elde etti.

Şanlıurfa’da bir ilk gerçekleşti. Emrah Yaşar, Farklı 2 dalda Türkiye Şampiyonu ve Milli takım formasını giyen ilk Şanlıurfalı sporcu oldu.

Emrah Yaşar, Kıck Boks Türkiye ve Avrupa Şampiyonu olduktan sonra Boks gibi çok zor branştada Türkiye Şampiyonu olarak Avrupa şampiyonasına gitmeye hak kazandı.

Kıck Boks ve Boks Milli Takım Antrenörü Murat Akaltun, Yaptığı açıklamada: Kırşehir’de yapılan U 22 Boks Türkiye Şampiyonası’na çok iyi hazırlandık. dolayısıyla yapmış olduğumuz hummalı çalışmaların hamdolsun karşılığını aldık. sporcumuz gerçekten çok yetenekli çok başarılı ve aynı zamanda çokta ahlaklı. bundan bir ay önce de Karadağ’da yapılan Kıck Boks Gençler Avrupa şampiyonasında Şanlıurfamızı ve Ülkemizi en iyi şekilde temsil ederek göğsümüzü kabartan bir başarıya imza attı ve Gençler Kıck Boks Avrupa Şampiyonu olarak şanlı bayrağımızı göndere çektirdi.
İnşallah aynı başarıyı Hırvatistan’da yapılacak olan U 22 boks Avrupa Şampiyonası’nda göstereceğine olan inancım tamdır. Emrah evladımız Şanlıurfa’da bir ilki başardı iki farklı dalda Türkiye şampiyonu ve milli formayı giyen tek sporcu oldu. böyle bir başarıyı Şanlıurfa’ya yaşattığınız için gerçekten çok mutluyum. Bu elde edilen başarı bir ekip işidir. Yardımcım ve talebem Serhat Akagündüz, hocamıza göstermiş olduğu çaba, emek ve katkılardan dolayı teşekkür ederim. Bu başarı bütün Urfamıza hayırlı olsun.”

Emrah Yaşar, Gerçekten çok mutluyum hocalarıma çok teşekkür ediyorum inanılmaz derecede çalıştık emek verdik ve asla kendi hedeflerimizden vazgeçmedik Kırşehir’de çok iyi bir performans ortaya koyarak Türkiye şampiyon oldum .bu benim şampiyonluğumda hocalarımın çok büyük emeği ve katkısı var. İnşallah Hırvatistan’da yapılacak olan U 22 Boks Avrupa Şampiyonası’nda şanlı bayrağımızı göndere çektirerek hem Şanlıurfamıza hem de ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceğim. Murat Akaltun, hocama ve gece gündüz demeden saat mefhumu gözetmeksizin emek veren Serhat Akagündüz, hocalarıma çok teşekkür ederim.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu