Urfa’daki Bu Okul 1 Ay Sonra Başlayacak

Tüm Türkiye'de dün başlayan eğitim ve öğretim dönemi Şanlıurfa'nın Akçakale kırsalında yaşayan çocuklara 1 ay sonra başlayacak.

Tüm Türkiye’de dün başlayan eğitim ve öğretim dönemi Şanlıurfa’da 1 ay sonra başlayacak. Sebebi ise servisin öğrencileri 1 ay sonra taşıyacak olması oldu…
 
CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, Şanlıurfa ziyaretinde Akçakale’nin Yeşilyurt kırsalına da ziyarette bulundu. Yeşilyurt halkının sorunlarını dinleyen Tanal, çocuklarının okula gidemediklerinden şikayetçi oldu.
 
Tüm Türkiye’de dün başlayan eğitim ve öğretim yılı Yeşilyurt’taki öğrencilere 1 ay sonra başlayacak. Duruma el atan Tanal, çocukların okula gidememe sebebini duyduğunda ise tepki gösterdi. Çocukların okula gidememe sebebi ulaşımın olmaması oldu. Tanal’a sorunlarını dile getiren köy halkı “Okul servisi öğrencileri 1 ay sonra taşıyacak. Bu çocuklar eğitimden 1 ay geri kalmış olacak. Sesimizi duyurup bu çocukların okula başlamasına yardımcı olmalarını istiyoruz” ifadelerine yer verdi.
 
Yeşilyurt halkının sorunlarını çektiği video ile gündeme taşıyan Tanal, Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’e seslendi. Tanal, sosyal medya hesabından yayımladığı video ile beraber şu açıklamalarda bulundu;
 
“Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, bak #Şanlıurfa Akçakale ilçesinde Yeşilyurt Köyü’ndeyiz. 150’ye yakın öğrenci okula gidemiyor. Çünkü servisler, öğrencileri 1 ay sonra taşıyacak. Yazıklar olsun! Urfalılar okul yüzü görmesin istiyorsunuz.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu