Urfa’daki Bu Binaya Okul Demeye Bin Şahit

Akşemsettin İlkokulunun içler acısı hali tepkilere neden oldu. Okulda değil öğrencilerin eğitim görmesi 1 dakika bile durması sağlıklarını etkileyecek cinsten.

 
 
Şanlıurfa’nın Eyyübiye ilçesinde bulunan Akşemsettin İlkokulunun içler acısı hali tepkilere neden oldu. Okulda değil öğrencilerin eğitim görmesi 1 dakika bile durması sağlıklarını etkileyecek cinsten…
Şanlıurfa’nın Eyyübiye ilçesinde bulunan Akşemsettin İlkokulunun görüntüleri tepkilere neden oldu. Okul demeye bin şahit olan alanın pislik içinde yüzmesi çocukların sağlıklarını olumsuz etkileyecek cinsten… Sadece temizlik değil dersliklerin de eğitim görmeye uygun olmaması hem öğrencileri hem de öğretmenleri olumsuz etkiliyor.
 
Okula ait görüntülerde sınıf kapılarının eskimiş olduğu ve duvarlarındaki boyaların dökülmüş olduğu görüldü. Okul bahçesindeki çöp kovasının etrafının da çöplerle yüzmesi okulun eğitime uygun olmadığını kanıtladı. Çevre sakinlerinin iddialarına göre hafta sonları okulun bahçesine bir grup insanın gidip oturduğu ve burayı park niyetine kullandığı öğrenildi.
 
Akşemsettin İlkokulu öğrencilerinin sağlıklı bir eğitim öğretim yılı geçirmesi için okullarının tadilata ihtiyacı var. Bu konuda yetkililerin okulu inceleyip tadilatı konusunda çalışma başlatılması için talepte bulunuldu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu