SağlıkYurt

Urfa’da Yerli Adı Denemelerine Sadece 3 Kişi Katıldı

Şanlıurfa’da, faz-3 çalışmaları devam eden yeni tip koronavirüs aşısı Turkovac için uygulamanın başladığı günden bu yana 3 kişi gönüllü oldu


Şanlıurfa’da, faz-3 çalışmaları devam eden yeni tip koronavirüs aşısı Turkovac için uygulamanın başladığı günden bu yana 3 kişi gönüllü oldu

Faz-3 çalışmaları devam eden yeni tip koronavirüs (Covid-19) aşısı “Turkovac” gönüllülere 3. doz olarak uygulanmaya başlasa da Şanlıurfa’da yerli aşının çalışmalarına katılacak gönüllü bulunamıyor.

Faz-3 çalışmalarına devam edilen yerli inaktif Covid-19 aşısı Turkovac, Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde gönüllülere uygulanıyor.

Faz-3 çalışmaları kapsamında, daha önce 2 doz Sinovac aşısı olmuş ve Covid-19’a yakalanmamış 18-59 yaş arası gönüllülere, 3. doz hatırlatma uygulaması olarak Turkovac yapılıyor.

Hastanenin aşılama biriminde oluşturulan Turkovac aşı odalarında, aşı çalışmaları cuma gününden beri devam ediyor. Ancak yerli aşının çalışmalarına katılacak gönüllü çıkmıyor. Cumadan bu yana sadece 3 gönüllünün aşı olduğu öğrenildi.

Göğüs Hastalıkları Uzmanı Dr. İclal Hocanlı, uygulamanın başladığı gün yaptığı açıklamada, “Ağır karaciğer ve böbrek hastalığı olmayan tüm gönüllüleri bu aşıyı yaptırmak üzere çalışmamıza dahil etmek istiyoruz” ifadesini kullanmıştı.

BİHA

Admin

AŞAĞIDAKİ İKONLARA TIKLAYARAK SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZA ULAŞABİLİRSİNİZ.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı