Urfa’da Suriyelilere Dağıtılan Kömürler Para İle Satıldı

Şanlıurfa'da yaşayan ihtiyaç sahibi Suriyelilere ücretsiz kömür dağıtıldı. Dağıtılan kömürler kurulan kömür pazarında para ile satıldı.

komur
Şanlıurfa’da yaşayan ihtiyaç sahibi Suriyelilere dağıtılan kömürler kurulan kömür pazarı para ile satıldı.
 
Ülkelerinde yaşanan iç savaştan kaçıp Türkiye’ye sığınan Suriyelilere yapılan milyon dolarlık yardımların boşa gittiği görüldü.
 

Suriyeliler Kömür Pazarı Kurdu

Şanlıurfa’da çekildiği bilinen bir videoda Suriyeliler kömür pazarı kurdu. Pazarın kurulduğu alanda ihtiyaç sahibi olduğu düşünülen Suriyelilere verilen kömürler yer aldı. Sözde ihtiyaç sahibi Suriyeliler devletin verdiği torba torba kömürleri boş bir alana yığdı. Alandaki kalabalığı görev vatandaşlar, gördükleri karşısında gözlerine inanamadı.
 

Suriyeliler Yardım Kömürlerini Para ile Sattı

Suriyeliler, devletin verdiği kömürleri para ile satmaya başladı. Üzerinde ‘ücretsizdir. Para ile satılmaz’ yazısına aldırış etmeden tonlarca kömür satıldı. İhtiyacı olmadığı halde devletten kömür talebinde bulunan Suriyeliler ellerine geçirdikleri kömürleri çuval çuval satmaya başladı. Bunu gören bir vatandaş, durumu gözler önüne sermek için cep telefonu kamerasıyla görüntüledi. Boş alanda pazar yerini andıracak şekilde dizilmiş çuval çuval kömürler ve bunu satın almak için alanda bulunan vatandaşların pazarlık yaptığı görüldü.
 

Gerçek İhtiyaç Sahiplerine Kömür Verilmiyor

Duruma tepki gösteren vatandaşlar, “Gerçek ihtiyaç sahibi vatandaşlarımız varken, ihtiyacı olmayan Suriyelilere kömür dağıtılıyor. Suriyeliler kömüre ihtiyaç duymadığı için bunları paraya çevirmek için kömür mezatı kurup satışını gerçekleştiriyor. Yazık değil mi? Yapılan yardımlar Allah rızası için yapılmalı ve gerçek ihtiyaç sahiplerine iletilmeli.” ifadelerine yer verdi.
 
İşte Suriyelilerin Şanlıurfa’da yarımdım kömürlerinin satışını gerçekleştirdiği o alan ve o ana ait görüntüler;
@urfa.com

Suriyeliler Yardım Kömürlerini Para ile Sattı #urfa #sanliurfa #sanliurfatiktok #keşfet #Suriye #Suriyeli #Kömür #Yardım #sondakika #kışmutfağı

♬ urfa.com – orijinal ses – urfa.com

Video: Sedat Güler

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu