Genel

Urfa’da Test Yapmadan Korona Teşhisi Koyuyorlar

Şanlıurfa Siverek Devlet Hastanesi’nde, hastaneye başvuran vatandaşlara test yapmadan koronavirüs teşhisi konulduğu iddia edildi.

Koronavirüs şüphesi ile Siverek Devlet Hastanesi’ne başvuran vatandaşlar üzerinde kirli oyunlar oynandığı iddia edildi. Söz konusu skandalda, birçok kişiye test yapılmadan Covid-19 sonucunun pozitif olduğu iddia edildi. Hasta, test yapılmadan koronavirüs belirtilerden herhangi birini taşıyorsa direk pozitif vaka olarak kayıtlara geçiriliyor.

 

Durumun farkına varan bazı hastalar, Siverek Devlet Hastanesi’nin yaptığı bu çirkinliğin ahlaka ve vicdana sığmadığını belirterek, yetkililerden kendileri için güvenilir test yapılması talebinde bulundu. Kendisine ve ailesine yeniden test yapılması talebinde bulunan vatandaş;

Durumu Siverek Belediyesi Eski Meclis Üyesi Ali Çiftel açıkladı. Çiftel açıklamalarında şu ifadelere yer verdi;

Müneccim Doktorlar Test Yapmadan Pozitif Dedi

“İki çocuğumda eşim ve bende bazı koronavirüs belirtileri gösterdiği için Siverek Devlet Hastanesi’ne gittik. Burada bizi kontrol eden doktor belirtilerimize baktıktan sonra koronavirüs testi yapmadan; ‘Sen, eşin ve çocukların koronasınız. Bunlar da ilaçlarınız. 14 gün evde karantinaya alın kendinizi’’ dedi. Ben de test yapılmadan korona olup olmadığımıza emin olamazsınız, korona değilsek sadece sizin tahmininizden dolayı bu ilaçları neden kullanalım’ dedikten sonra verilen ilaçların yan etkilerinin olmadığını söyledi. Israrla en azından aileden birine test yapılmasını talep ettim. Fakat bu talebim karşılanmadı. Test yapmadı, koronavirüs hastası olduk. Bilimden uzak müneccim doktorlar var. Tahmin ile pozitif vaka olduğumuzu belirtiyor.” açıklamasında bulundu.

 

Şanlıurfa İl Sağlık Müdürlüğü Harekete Geçmeli

Vatandaş, bu iddialarından sonra söz konusu kişilerden şikayetçi olduğunu belirterek, Şanlıurfa İl Sağlık Müdürlüğü’nün duruma el atmasını talep etti. Rakamlarla oynandığını, Şanlıurfa’nın Türkiye’de koronavirüs vaka sayısında ilk sıralarda yer aldığını belirten vatandaş, “Şanlıurfa’da 3 5 doktor bu şekilde vaka bildiriyorsa rakamlarla ilgili sıkıntı var demektir” dedi.

 

 

 

Admin

AŞAĞIDAKİ İKONLARA TIKLAYARAK SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZA ULAŞABİLİRSİNİZ.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı