Urfa’da Semt Pazarları Mercek Altına Alındı

Şanlıurfa’da Büyükşehir, Haliliye Belediyesi Zabıta ekipleri ile Ticaret il Müdürlüğü Hal Pazarı ile Semt Pazarlarında fiyat ve etiket denetimi yaptı.

Şanlıurfa’da Büyükşehir, Haliliye Belediyesi Zabıta ekipleri ile Ticaret il Müdürlüğü tarafından Hal Pazarı ile Semt Pazarlarında fiyat ve etiket denetim yapıldı. Kurallara uymayan 24 pazarı ya ceza yazıldı.

Urfa Pazarlarında Ortak Denetim

Şanlıurfa’da fahiş fiyat denetimlerini sürdüren Zabıta ve Ticaret il Müdürlüğü Hal Pazarı le Semt Pazarlarını mercek altına aldı. Zabıta Daire Başkanlığının Koordinasyonunda Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığına bağlı Tüketici Hakları Koruma Zabıta ekipleri, Haliliye Belediyesi Zabıta ekipleri ile Ticaret İl Müdürlüğü ekipleri pazarlarda ortak denetim yaptı.

Meyve Sebze Fiyat Denetimi Yapıldı

Büyükşehir Belediyesi Zabıta ekipleri ile Ticaret İl Müdürlüğü denetim görevlisi Sabah saatlerinde Şanlıurfa Yaş Sebze ve Meyve pazarında fiyat denetimi yaptı. Hal Pazarında fiyatlarının tespit edilmesinin ardından ekipler semt pazarlarına geçti. Haliliye Belediyesi Zabıta ekiplerinde yer aldığı denetimde Büyükşehir, Haliliye ve Ticaret İl Müdürlüğü ekipleri semt pazarlarında fiyat ve etiket denetimi yaptı.

Tezgahta sattığı ürünün üzerinde fiyat etiketi bulundurmayan 21 pazarcıya ceza yazılırken 3 pazarcı hakkında da fahiş fiyattan işlem yapıldı.

Maximum Etüt Merkezi... Bilgi için: 0543 566 08 30

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu