Urfa’da Polisleri Şehit Etmişti! Babası Konuştu

Şanlıurfa‘da 2 polisi öldüren Mehmet Aslan’ın babası konuştu: “Oğlum yanlışlıkla polisleri öldürdü. Düşmanları sandı.”
 
Şanlıaurfa’da geçtiğimiz günlerde görev başında olan 2 polisimiz uğradığı saldırı sonucu şehit düşmüştü. Bir polis memuru başından diğer polis memuru ise sırtından kurşunlanmıştı.
 
Şanlıurfa İl Emniyet yaptıkları operasyonda şüpheli Mehmet Aslan’ı ölü ele geçirmişti. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun yaptığı açıklamada “Şehitlerimizin kanı yerde kalmadı” ifadelerine yer vermişti.
 
Tüm bu yaşananlarına ardından polis katili şahsın babası bit açıklamada bulundu. Mehmet A’nın babası “oğlum polisleri yanlışlıkla öldürdü. Düşmanları sandı” dedi.
 
Mehmet A.’nın babası yaptığı açıklamanın tamamında şu ifadelerr yer verdi;
 
Biz devletimize saygılı insanlarız. Biz terör değiliz. Terörden nefret ediyoruz. 3 tane gencimizi kaybettik, oğlum, 2 tane oğlum daha. O polisler de benim oğlumdur. Bu yanlışlıkla yapıldı. Düşman olduklarını zannetti, silahını çıkarıp vurdu. Polis olduğunu bilseydi mümkün değildi. Devletimize saygılıyız. Kapımıza kadar her yerde Türk bayrağı vardır. Biz Mehmetçiği de severiz, polisimizi severiz, devletimizi severiz. Ben AK Partiliyim. Yanlışlıkla, Bini İcil Aşiretinin önünü kestiğini zannetmiş. Silahını çekip onları vuruyor. Ben doktordan dönerken kardeşine diyor ki, Bini İcillerden 2 kişiyi vurdum, kendinize dikkat edin. Yeri söyledi, biz de kalkıp gittik. Biz polis olarak bilmiyorduk, Bini İcil olarak biliyorduk. Yolda polis bizi durdurdu, silah doğrulttular. Hayırdır babam dedik. Bize dediler ki yere yatın. İfade verdik. Karakola geldik, ifade verdik. Sabah da çıktık. Biz devlete saygılı insanlarız, terörist değiliz” dedi.
Mehmet Aslan’ın babasının açıklama videosunu izlemek için tıklayınız.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu