Urfa’da ölüme kulaç atıyor

Şanlıurfa’da bunaltıcı sıcaklarda serinlemek isteyen vatandaşlar yüksek ölüm riskine rağmen baraj, gölet hatta sulama kanallarına giriyor.

Urfa'da ölüme kulaç atıyor

Türkiye’nin en sıcak kentlerinden Şanlıurfa’da son günlerde kavurucu sıcaklar etkili oluyor. Sıcaklardan bunalıp serinlemek isteyen Urfalılar farklı yöntemler deniyor. Kimileri soluğu denizde ve havuzlarda alırken, kimileriyse boğulma riski yüksek baraj, gölet hatta girilmesi yasak olan sulama kanallarını tercih ediyor, serinlemek için adeta ölüme kulaç atıyor.

Son dönemde gençlerin sosyal medyada beğeni almak için sulama kanallarında hayatlarını tehlikeye attığı hatta hayatlarını kaybettiği birçok olay meydana geliyor. Buna rağmen gençler arasında son günlerde tehlikeli bir akım başlamış durumda. Bazı gençler, sulama kanallarına tehlikeli atlayışlar yapıp, yüzdükleri videoları sosyal medyada yayınlayarak birbirlerine meydan okuyor.

Şanlıurfa’da tehlikeli ve yasak olmasına rağmen barajda yüzen bir genç, sosyal medya paylaşımında “Buradan 80 ile meydan okuyorum. Babasının oğlu olan, kendine güvenen varsa gelsin. Öyle 2 buçuk metrede yüzmüyoruz. Barajlarda, kanallarda yüzüyoruz. Hodri meydan” diyerek suya atlıyor.

Tehlikeli akıma katılan diğer bir genç ise “81 ile meydan okuyorum. Bir metre yerde yüzmek adamlık değil. Yüreği olan hodri meydan! Şanlıurfa Birecik. Buradan herkese gelsin” diyerek Fırat Nehri’ne atlayış yapıyor.

Başka bir videoda ise bir gencin, “Mersin, Tarsus’a meydan okuyan arkadaş! Bu da sana gelsin. Bizde hem güvercinin hem de insanın taklacısı makbuldür. Atla!” diyor.

 

BİR KİŞİNİN CANINA MAL OLMUŞTU

 

TikTok’taki akım geçtiğimiz günlerde Urfa’da sulama kanalında video çekmek isteyen bir gencin canına mal olmuştu.

İddiaya göre, Şanlıurfa’da 19 yaşındaki İshak A, gençler arasında sulama kanalına atlama konusunda yaşanan meydan okuma videosu çekmek için kanala atlamış, bir süre suda çırpındıktan sonra gözden kaybolmuştu. Kanalda çalışma başlatan dalgıç polisler, gencin kanal kapaklarına sıkışmış cesedine ulaşmıştı.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu