GüncelSağlıkYurt

Urfa’da Korona Testi Pozitif Çıkan Hastayı Sokağa Saldılar

Şanlıurfa’nın Ceylanpınar ilçesinde bir gencin Covid-19 testi pozitif çıktı. Hastane yönetimi hiçbir tedbir almadan pozitif hastayı eve gönderdi.

Ceylanpınar Devlet Hastanesi korona

Olay Şanlıurfa’nın Ceylanpınar ilçesinde meydana geldi.

 

Ahmet Özçelik isimli gence Covid-19 tanısı konuldu. Dün akşam 22.00 sıralarında ambulansla evinde alındığını ifade eden film çekilmesi için Ceylanpınar Hastanesi’ne getirildiğini belirtti. Covid-19 hastası genç, sosyal medyada yayınladığı videoda kendisine yapılan muameleyi şu sözlerle ifade etti;

 

 

“Pozitif Hastayım, Evime Kendi İmkanlarımla Gidiyorum”

“Hastanedeki işlemlerim bittikten sonra bana beklemem gerektiğini söylediler. Daha sonra işlemlerimin bittiğini eve gidebileceğimi söylediler. Sağlık Bakanlığı ve 112 çalışanları ambulansın gelmesini beklemem gerektiğini belirttiler. Şu an saat gece 01.30 civarları ve ben kendi imkanlarımla evime gitmeye çalışıyorum. Zor nefes alıyorum.”

 

Sosyal Medyadan Hastane Yönetimine Tepki

Hastane yönetimine isyan ederek kendi imkânlarıyla evine dönen Özçelik, hastane yönetimine tepkisini dile getirirken, sosyal medyada yayınlanan videodan sonra Urfalı vatandaşlar da hastane yönetimine isyan etti. Böyle bir sorumsuzluğa nasıl müsaade edildiğini anlamakta güçlük çeken vatandaşlar, “Nasıl olur da testi pozitif çıkan hastaların gözetim altında tutulması gerekirken, hiçbir tedbir alınmadan, şehir içinde dolaşmalarına izin veriliyor” yorumunda bulundu.

Sosyal medyada paylaşılan görüntülerin ardından hastane yönetiminden her hangi bir açıklama gelmedi.

 

 

 

Etiketler

Bahar

AŞAĞIDAKİ İKONLARA TIKLAYARAK SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZA ULAŞABİLİRSİNİZ.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı