Urfa’da Hasar Tespitine Müdahale Eden Muhtar Görevden Alındı

Şanlıurfa'nın Karaköprü ilçesine bağlı Esentepe Mahalle muhtarı görevden alındı. Muhtarın görevden alınma sebebi ise görevlilere küfürlü konuşması oldu.

Şanlıurfa’nın Karaköprü ilçesine bağlı Esentepe Mahalle muhtarı görevden alındı. Muhtarın görevden alınma sebebi ise görevlilere küfürlü konuşması oldu.
 
Şanlıurfa Çevre Şehircilik ve İklim Müdürlüğü ekipleri, Şanlıurfa’nın Karaköprü ilçesine bağlı Esentepe Mahallesinde hasar tespit çalışması yaptı. Görevlilerin hasar tespiti yaptığı sırada Esentepe Mahalle Muhtarı Ömer Bağıran’ın sorun çıkardığı öğrenildi. Muhtar Bağıran, ekiplere müdahale ettiği, çalışmalarını aksattığı ve küfür ettiği için ekipler tarafından şikayet edildi.
 
Karaköprü Kaymakamlığına yapılan şikayetin ardından Muhtar Ömer Bağıran görevden uzaklaştırıldı. Bağıran’ın yerine 1. muhtar azası Halil Esmer göreve getirildi. Bağıran’ın konu ile ilgili soruşturması bitene kadar görevine devam edemeyeceği kararlaştırıldı. Görevden alınan Muhtar Ömer Bağıran hakkında Karaköprü Kaymakamlığı şu açıklamada bulundu;
 
“Şanlıurfa Karaköprü ilçesine bağlı bulunan Esentepe Mahalle Muhtarı görevinden uzaklaştırıldı. Yerine ise 1. aza olan Halil Esmer getirildi. Karaköprü İlçe Kaymakamlığı olayla ilgili bir açıklama yaptı. İşte o açıklama
 
Şanlıurfa İlimizde ve çevre illerde 06/02/2023 tarihinde meydana gelen deprem nedeniyle Şanlıurfa Çevre Şehircilik ve İklim Müdürlüğü ekipleri tarafından hasar tespit çalışmalarına başlanıldı… Ancak Esentepe Mahallesinde yapılan hasar tespit çalışmalarında Esentepe Mahalle Muhtarı Ömer BAĞIRAN tarafından 12/02/2023 tarihinde çalışmalara müdahale edildiği, ekipte çalışan personellere bağırdığı, toplum içinde küfürlü konuştuğu, çevrede bulunan şahısları ekiplerin çalışmasını engellemek için yönlendirdiği, çalışmalarda zorluk çıkardığı ve ekipleri engellediği çalışma ekibinde bulunan görevliler tarafından tespit edilen hadise tutanakla 12/02/2023 tarihinde imza altına alınmıştır… Esentepe Mahalle Muhtar elde Ömer BAGIRAN, hakkındaki iddialar ile ilgili soruşturma tamamlanıncaya kadar görevden uzaklaştırılmış olup, venne 1 aza Halil ESMER geçici olarak vekaleten görevlendirilmişti…”
Muhtar Ömer Bağıran’ı görevden aldığının duyulması üzerine sosyal medya hesaplarından yorum yapan vatandaşlar tepkilerini gösterdi. Yapı Denetim ekiplerinin işlerini düzgün yapmadığı gerekçesiyle muhtarın müdahale ettiğini belirten vatandaşlar; “İşini düzgün yapan, yapmayana müdahale eden Muhtar Ömer Bağıran görevden alındı.” yorumunda bulundu.
Maximum Etüt Merkezi... Bilgi için: 0543 566 08 30

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu