Urfa’da Eşeği Ölüme Terk Ettiler

Şanlıurfa'da bir şahıs eşeği ahıra kapatmak yerine dondurucu soğukta bırakıp ölüme terk ettiler.

Şanlıurfa’da bir şahıs eşeği ahıra kapatmak yerine dondurucu soğukta bırakıp ölüme terk ettiler.

Olay, Şanlıurfa’nın Siverek İlçesinde meydana geldi. Demirci kırsalında bir eşek ahıra kapatılmayarak dışarıya bağlandı. Günlerdir kar yağışı etkisi altında kalan Siverek’te dondurucu soğuklar yaşanırken, İsmail Özen isimli bir vatandaş, eşeğin dışarı bağlandığı için üzerine kar yağdığı ve dondurucu soğuklarda ölüme terk edildiğini gözler önüne serdi.

Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin’e sesini duyurmak isteyen İsmail Özen isimli vatandaş, ““Çok acil bir şekilde devlet korumasına alınmasını sağlar mısınız? Bu canı terk eden kişi köy ahalisine sorularak bulunup gerekli cezai işlem yapılmasını talep ediyoruz. Şanlıurfa Siverek Demirci Köyü.” ifadelerine yer verdi.

Vali Erin, vatandaşın bu talebine kayıtsız kalmayarak şu ifadelere yer verdi; “İsmail bey, inceletip gereğini yapacağız. Konunun yakın takipçisi olacağım. Hayırlı geceler” yanıtını verdi. Bu yanıtın üzerinden henüz 4 saat geçmemişken Erin’den bir açıklama daha geldi. Erin “Ulaştık ve muhtarımız aracılığıyla sıcak bir ortama alındı” diyerek sevindirici haberi verdi.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu