Urfa’da doktora saldırmaya kalkışan şahıs serbest bırakıldı

Eyyübiye'de yer alan Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesinde bir hasta kaldırım taşıyla nöbetçi hekime saldırmak istedi.

Urfa’da doktora saldırmaya kalkışan şahıs serbest bırakıldı

Olay, 28 Temmuz gecesi Şanlıurfa’nın Eyyübiye ilçesinde yer alan. Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin acil servisinde meydana geldi.

İddiaya göre, madde bağımlısı olduğu öne sürülen Ali K., uyuşturucu kullandığı sırada gözüne yapıştırıcı madde gelince acil servise gitti.

Nöbetçi Doktor Sezer Eşfer, gözünü yıkayıp tedavisini tamamladığı Ali K.’ya, risk oluşturacak bir durum olmadığını, genel muayene için göz doktoruna başvurması gerektiğini söyledi.

Duruma öfkelenen Ali K., “Bana bakacaksınız” diyerek acil servis önünde söktüğü kaldırım taşıyla doktora saldırmaya kalkıştı. Hasta yakınlarının araya girmesiyle engellenen Ali K., hastane polisleri tarafından gözaltına alındı.

ADLİ KONTROL ŞARTI İLE SERBEST KALDI

Ali K., emniyetteki ifadesinin ardından sevk edildiği adliyede çıkarıldığı mahkemece eylemi gerçekleştirmediği gerekçesiyle 15 saat sonra adli kontrol şartıyla serbest kaldı. Yaşananların ardından bu kez alkollü olarak hastaneye gelen Ali K.’yi gören doktor Sezer Eşfer, sosyal medya hesabından duruma tepki gösterdi.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu